Rosyjska propaganda zachęca obcokrajowców do przeprowadzki do kraju Putina

Świat
Rosyjska propaganda zachęca obcokrajowców do przeprowadzki do kraju Putina
flowcomm/Flickr/CC BY 2.0
Propaganda zachęca obcokrajowców do przeprowadzki do Rosji

Tani gaz, wódka, piękne kobiety i "ekonomia, która przetrwa tysiące sankcji" - tak Rosjanie zachęcają obcokrajowców do przeprowadzki do kraju rządzonego przez Władimira Putina. W propagandowym filmie nie ma słowa o trwającej od 24 lutego wojnie w Ukrainie.

Propagandowe rosyjskie media opublikowały film, zachęcający obywateli innych krajów do przeprowadzki do Rosji. Twórcy klipu wymieniają zalety ojczyzny Putina.

 

"To jest Rosja" - mówi lektor, a naszym oczom ukazuje się pomnik Lenina oraz symbol sierpa i młota. Dalej autorzy postanowili wymienić "wyśmienitą kuchnię", "tani gaz", "bogatą historię", "światowej sławy literaturę", "unikatową architekturę", "żyzną ziemię", "tani prąd i wodę", "balet", "tanie przewozy i dostawy", "tradycyjne wartości", "chrześcijaństwo", "kulturę nie-wykluczania", "gościnność" oraz "wódkę".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanin rozgrzanym żelazem wypalił sobie symbol "Z", by poprzeć wojnę

Jedną z zalet Rosji mają być "piękne kobiety"

Wśród zalet Rosji, autorzy filmu postanowili wymienić również "piękne kobiety". Postanowili poprzeć swoje słowa obrazem małych dziewczynek, dzieci.

 

Jednym z powodów, by wybrać Rosję, ma być również "ekonomia, która przetrwa tysiące sankcji".

 

"Czas, by przeprowadzić się do Rosji. Nie zwlekaj... Zima nadchodzi" - kończą swój propagandowy przekaz twórcy filmu.

 

24 lutego Rosjanie zaatakowali sąsiedni kraj, Ukrainę. Od pięciu miesięcy Ukraińcy walczą z najeźdźcą, który zabija, gwałci i torturuje cywili, w tym również dzieci, bombarduje domy, szkoły i szpitale oraz okrada mieszkańców Ukrainy z ich własności.

 

W związku z brutalnym atakiem oraz postępowaniem rosyjskich żołnierzy, kraje Zachodu nałożyły na Rosję i niektórych jej obywateli sankcje.

msm/luq/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie