Rosja: Eksplozja ładunku przenoszonego dronem w siedzibie Floty Czarnomorskiej. Odpowiedź Ukraińców

Świat
Rosja: Eksplozja ładunku przenoszonego dronem w siedzibie Floty Czarnomorskiej. Odpowiedź Ukraińców
EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV
31 lipca w Rosji obchodzony jest Dzień Marynarki Wojennej

Ładunek wybuchowy przenoszony przez drony eksplodował w niedzielę w siedzibie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, która znajduje się w Sewastopolu na zaanektowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim - podała strona rosyjska. Ukraińcy twierdzą, że to prowokacja.

W wybuchu rannych zostało pięć osób - przekazał Michaił Razvozhaev, burmistrz Sewastopola. Poranna eksplozja w budynku floty doprowadziło do odwołania zaplanowanych w Sewastopolu na niedzielę obchodów Dnia Marynarki Wojennej Rosji.

Amatorska konstrukcja 

Władze Floty Czarnomorskiej przekazały, że dron najpewniej był konstrukcja amatorską, o "małej mocy". Nie wiadomo, gdzie dokładnie wybuchł dron, ani jakich dokonał zniszczeń.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Były prezydent Rosji mówi o Krymie i grozi trzecią wojną światową

 

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję od Ukrainy w 2014 roku. Od tej pory Rosja uważa Krym za swoje terytorium. 

 

Ukraina odpowiada

Strona ukraińska twierdzi, że doniesienia rosyjskich mediów to prowokacja. Serhij Bratczuk, rzecznik władz ukraińskiego obwodu odeskiego napisał: "wyzwolenie naszego Krymu z rąk okupantów odbędzie się inaczej i znacznie skuteczniej. Wszystko we właściwym czasie".

 

 

laf / Arab News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie