Pasłęk. Tłumy mieszkańców na akcji "Czyste Zielone Miasta"

Polska
Pasłęk. Tłumy mieszkańców na akcji "Czyste Zielone Miasta"
Polsat News
Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wymiany śmieci na sadzonki

Akcja "Czyste Zielone Miasta" w sobotę obyła się w Pasłęku. Jedną z atrakcji, która spotkała się z największym zainteresowaniem mieszkańców, była możliwość wymiany śmieci i makulatury na sadzonki.

Z powodu pandemii i ograniczeń na festyn ekologiczny trzeba było czekać 2 lata. W akcji "Czyste Zielone Miasta" mieszkańcy Pasłęka mogli zadbać o środowisko i pozbyć się np. elektrośmieci oraz makulatury.

 

Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.

Sadzonki za śmieci 

Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wymiany śmieci na sadzonki roślin i kwiatów. - Przygotowaliśmy 1500 sadzonek i większa cześć z nich poszła - powiedział Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka. 

 

WIDEO: "Czyste Zielone Miasta" w Pasłęku. Sadzonki za śmieci 

 

- Dużo korków przywieźliśmy, 150 punktów mieliśmy ,także zapraszam do oddawania korków, warto zbierać - mówił jeden z mieszkańców zabierający za przyniesione korki kilkanaście sadzonek słoneczników. - Nakrętki od butelek, telewizory stare, dużo papierów ładnie posortowanych, nie będziemy spalać, oddajemy, żeby ładne kwiatki wziąć. Żona na ogródku będzie pielęgnować - dodawał kolejny z mieszkańców.

 

ZOBACZ: Porozumienie Stowarzyszenia Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski i Stowarzyszenia Program Czysta Polska

 

- Po raz pierwszy współpracujemy ze stowarzyszeniem Program Czysta Polska, stowarzyszenie tez wprowadziło nowe elementy, których nie było i za to chcieliśmy podziękować, "Czyste Zielone Miasta" to jest to, o czym my marzymy - zaznaczał burmistrz.  

 

 

 

 

laf/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie