Pojawiło się nagranie, na którym rosyjski żołnierz brutalnie torturuje ukraińskiego jeńca

Świat
Pojawiło się nagranie, na którym rosyjski żołnierz brutalnie torturuje ukraińskiego jeńca
PAP/Mykola Kalyeniak
Trwa ustalanie tożsamości rosyjskiego wojskowego

Nagranie, na którym rosyjski żołnierz obcina genitalia związanemu ukraińskiemu jeńcowi, pojawiło się w rosyjskich źródłach propagandowych. Informują o nim ukraińskie media, jako o kolejnym dowodzie makabrycznych zbrodni wojennych popełnianych przez stronę rosyjską.

Ukraińscy i międzynarodowi dziennikarze śledczy próbują ustalić tożsamość rosyjskiego żołnierza, który dopuścił się zbrodni.

 

O sprawie informują również zachodnie media, zaznaczając, że nie mają możliwości zweryfikowania nagrania.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanin rozgrzanym żelazem wypalił sobie symbol "Z", by poprzeć wojnę

 

- Rosyjscy propagandyści z zachwytem pokazali, jak grupa nieludzi kaleczy ukraińskiego jeńca. To wszystko, co powinien wiedzieć świat - Rosja to kraj ludożerców, którzy delektują się torturami i zabójstwami. Mgła wojny nie pomoże katom uniknąć kary. Zidentyfikujemy i złapiemy każdego - napisał na Twitterze Mychajło Podolak, doradca ukraińskiego prezydenta.

 

 

Ze względów etycznych media nie publikują całości nagrania, na którym można zobaczyć rosyjskich żołnierzy i związanego ukraińskiego wojskowego. "Na nagraniu widać, jak odcinają nożem kancelaryjnym genitalia związanemu człowiekowi w mundurze wojskowym" - napisał Vot-tak.tv, portal informacyjny telewizji Biełsat.

 

 

msm / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie