Gniezno. Policja rozpoczyna czynności wyjaśniające ws. obrzucenia jajkami kolumny prezesa PiS

Polska
Gniezno. Policja rozpoczyna czynności wyjaśniające ws. obrzucenia jajkami kolumny prezesa PiS
Polsat News
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Wielkopolsce

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Wielkopolsce spotkała się z nieprzychylnymi reakcjami niektórych jej mieszkańców. W Gnieźnie kolumna samochodów z prezesem PiS została obrzucona jajkami. Policja wszczęła czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Odwiedziny prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego w Wielkopolsce nie obyły się bez incydentów. W Gnieźnie filia Uniwersytetu Poznańskiego odmówiła mu wynajmu sali na spotkanie. W Kórniku wyrazy sprzeciwu wobec szefa PiS były mocne. Padały wulgarne okrzyki, a w ruch poszły kurze jajka.

 

W Gnieźnie z kolei doszło do obrzucenia kolumny, którą poruszał się były premier. Jedna z osób obserwujących jadące auta z prezesem PiS sięgnęła do torby i rzuciła kilkukrotnie w stronę samochodów jajkami.

 

Z tego powodu wielkopolska policja poinformowała, że wszczęte zostały czynności wyjaśniające. Uznano to działanie za wykroczenie w ruchu drogowym. "Rzucając jajkami w jadące pojazdy mężczyzna stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - przekazano w mediach społecznościowych.

 

Komentarze polityków po incydentach na spotkaniach z prezesem PiS

Zachowanie demonstrujących potępili politycy PiS i częściowo opozycji. - To jest zjawisko, które ma na celu destabilizować sytuację polityczną w Polsce - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński

 

ZOBACZ: SONDAŻ: PiS traci przewagę nad PO

 

- Skoro władza odgradza się od tych ludzi kordonami policji, radiowozami, policją konną, to niech się nie dziwi, że padają mocne słowa. Żeby było jasne jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek agresji - powiedział Marcin Kierwiński, poseł KO.

 

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dowodzi, że protesty nie były spontaniczne. - Tam, za tymi ludźmi, ze sznureczkami stoi tak naprawdę Donald Tusk z Platformą Obywatelską - powiedział.

mbl/ sgo/Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie