Pogoda w Polsce. Wtorek 26 lipca. Synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu

Polska
Pogoda w Polsce. Wtorek 26 lipca. Synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu
pixabay/WKIDESIGN
Pogoda w Polsce. Wtorek 26 lipca. Synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu

Prognozujemy, że we wtorek rano na wschodzie i południowym wschodzie będzie pogodnie i słonecznie. Temperatura wyniesie 20-21 stopni Celsjusza - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Podkreśliła, że w ciągu dnia na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum kraju należy spodziewać się burzy z opadami deszczu.

Synoptyk dodała, że w pasie od Pomorza przez Kujawy po Ziemię Łódzką i Opolszczyznę mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h, z kolei opady deszczu mogą wynieść około 30 mm.

 

- We wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Przyniesie opady deszczu i burze - prognozuje synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Pogoda w Polsce. Na wschodzie i w centrum burze 

Podkreśliła, że burzy z opadami deszczu należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum kraju. "Warmia i Mazury, Pomorze, Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Śląsk, Małopolska - tutaj wszędzie burze. Natomiast na zachodzie, północnym zachodzie raczej przelotny deszcz" - wskazała Łapińska.

 

ZOBACZ: Niemcy: Nigdy nie było tak mało młodych ludzi

 

Prognoza synoptyczna Ewy Łapińskiej zakłada, że we wtorek temperatura maksymalna wyniesie do 32 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Mniej w centrum i na zachodzie - tam od 25 do 26 st. C. Najchłodniej będzie nad morzem i na Podhalu - w granicach 21-22 stopni.

Porywy wiatru do 75 km/h

Synoptyk zaznaczyła, że wiatr będzie słaby i umiarkowany. W burzach porywy mogą wynieść 70-75 km/h. Opady deszczu w burzach około 15 mm. Na południu lokalnie nawet 35 mm.

 

"W nocy strefa frontu będzie stopniowo się przemieszczała na wschód. W pierwszej części nocy gdzieniegdzie przelotny deszcz i burze na wschodzie oraz południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze dużo przejaśnień" - wskazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Dodała, że nad morzem może spaść słaby, przelotny deszcz.

 

ZOBACZ: Sondaż Kantar Public: 71 proc. respondentów uważa, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku

 

Temperatura minimalna w nocy wyniesie 10-12 st. C w centrum i na zachodzie kraju, zaś na południowym wschodzie 15-16 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany - nad morzem porywisty. Porywy wiatru mogą wynieść 40 km/h, natomiast w burzach do 60 km/h.

mst/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie