Müller o słowach Kaczyńskiego ws. smartfonów: Nie będzie działań legislacyjnych

Polska
Müller o słowach Kaczyńskiego ws. smartfonów: Nie będzie działań legislacyjnych
PAP/Marek Zakrzewski
Jarosław Kaczyński mówił o wpływie smartfonów na młodzież

- Nie należy doszukiwać się jakichś działań legislacyjnych - zapewnił rzecznik rządu Piotr Müller pytany o niedawną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat młodzieży i smartfonów. Prezes zapowiedział prowadzenie "kontrakcji" w tej sprawie.

W niedzielę lider PiS odwiedził Gniezno i podczas spotkania z mieszkańcami został zapytany o to, jak jego partia chce zachęcić młodych ludzi, aby na nią głosowali. - Choćby tym, że tym razem, jestem o tym przekonany, zostanie zrealizowany program mieszkaniowy. Wiele zadań dotyczących młodych już zostało zrealizowanych, choćby brak PIT-u do 26. roku życia. Ale to jakby trochę nie przekonało - powiedział Kaczyński.

 

ZOBACZ: Konin. Jarosław Kaczyński: Należy znieść immunitety parlamentarzystom i sędziom

 

- Młodzież jest pod bardzo wielkim wpływem smartfonu, mówiąc w przenośni. Tu znowu my wielkich możliwości nie mamy, ale będziemy prowadzili kontrakcje - zaznaczył lider PiS.

Rzecznik rządu o "pochłaniaczach czasu"

Rzecznik rządu pytany o tę wypowiedź zwrócił uwagę, że wiele osób "czasami ma naturalny niepokój, co do tego, a sam nawet co do siebie mam niepokój, ile czasu spędzam w telefonie i (ile) czasu marnujemy na to, aby korzystać z różnego rodzaju elementów rozrywkowych".

 

- Dlatego też w szkołach często sami nauczyciele tłumaczą, że tego korzystania ze smartfonów powinno być mniej, a innej aktywności więcej - podkreślił Müller.

 

Rzecznik rządu zastrzegł jednak, aby nie doszukiwać się w słowach prezesa PiS jakichś działań legislacyjnych. - Myślę, że każdy rodzic, który nas słucha wie doskonale, że to jest wyzwaniem nie tylko dorosłych, ale i dzieci, jeśli chodzi o kwestię korzystania z tych pochłaniaczy czasu - dodał.

msm / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie