Robert Lewandowski zadebiutował w drużynie FC Barcelona

Świat
PAP/EPA/JOE BUGLEWICZ
Lewandowski wybiegł na boisko z numerem 12

Robert Lewandowski zadebiutował w drużynie Barcelony. Polski napastnik wyszedł w pierwszym składzie "Dumy Katalonii" w meczu z Realem Madryt. "El Clasico" na stadionie w amerykańskim Las Vegas rozpoczęło się po godz. 5 rano czasu środkowoeuropejskiego. "Lewy" wyszedł na boisko nie z numerem "9", do którego nas przyzwyczaił, lecz z dwunastką na koszuli.

W ataku Barcelony, poza Robertem Lewandowskim, grają też Brazylijczyk Raphinha oraz reprezentant Hiszpanii Ansu Fati.

19 lipca w Miami Lewandowski podpisał czteroletni kontrakt z Barceloną. 34-letni polski napastnik, występujący dotychczas w Bayernie Monachium, kosztował 45 mln euro plus 5 mln zmiennych.

ZOBACZ: USA. Robert Lewandowski został zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelona

"Lewy" już 30 maja, na zgrupowaniu kadry narodowej, powiedział, że jego historia z Bayernem dobiegła końca. W monachijskim klubie, w który miał kontrakt ważny do czerwca 2023, występował od 2014 roku.

Lewandowski bez gola w swoim debiucie w Barcelonie

Robert Lewandowski nie strzelił gola w swoim debiucie w Barcelonie. Polski napastnik nie wyszedł na boisko na drugą połowę rozgrywanego w Las Vegas meczu z Realem Madryt. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla "Barcai".

Bramkę w 27. minucie zdobył Raphinha, rozgrywający drugi mecz w drużynie z Katalonii. Brazylijczyk pozostał na boisku.

19 lipca w Miami Lewandowski podpisał czteroletni kontrakt z Barceloną. 34-letni piłkarz, występujący dotychczas w Bayernie Monachium, kosztował 45 mln euro plus 5 mln zmiennych.