USA. Robert Lewandowski został zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelona

Świat
USA. Robert Lewandowski został zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelona
PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Robert Lewandowski zaprezentowany przez FC Barcelona

Robert Lewandowski został w środę oficjalnie zaprezentowany przez FC Barcelona. Wydarzenie zostało zorganizowane Miami, gdzie zespół przygotowuje się do kolejnego sezonu. Prezydent klubu, Joan Laporta, w czasie specjalnie przygotowanej uroczystości w USA powitał "Lewego" po polsku: "Robert, dziękuję, że jesteś z nami". Napastnik związał się z nowym klubem do czerwca 2026 r.

Niemal 34-letni polski piłkarz Robert Lewandowski został zaprezentowany w środę przez władze FC Barcelona jako nowy zawodnik tego klubu. Na podstawie zawartej umowy napastnik będzie reprezentował hiszpańską drużynę do czerwca 2026 r.

 

 

Wydarzenie odbyło się w Miami, gdzie od soboty na zgrupowaniu przebywa zespół FC Barcelona. Na początku krótkiej prezentacji piłkarza prezes FC Barcelona Joan Laporta zwrócił się do niego po polsku: - Witamy w FC Barcelona. Dziękuję Robert, że jesteś z nami.

 

Nazywając Polaka podczas ceremonii "Lewangolski", Laporta podkreślił swój szacunek dla umiejętności strzeleckich kapitana biało-czerwonych. Dodał, że sprowadzając go do Katalonii oczekuje, że piłkarz wykorzysta je w czasie gry dla Barcy.

 

 

W odpowiedzi Lewandowski przyznał, że wie, iż oczekuje się od niego zdobywania goli i pomocy zespołowi w wygrywaniu meczów.

 

- Wciąż jestem głodny zwycięstw, zdobywania goli, więc znalazłem się we właściwym miejscu - powiedział polski piłkarz, który powitał zgromadzonych po hiszpańsku.

 

- Chciałbym wygrywać tytuły z tym wielkim klubem. Będę mocno pracował na boisku, i mam nadzieję, że zagram w najbliższym meczu - powiedział Lewandowski, przypominając, że od czasu przybycia w niedzielę na zgrupowanie Barcy nie trenował jeszcze z zespołem. Dodał, że mimo tego treningi indywidualne nie były łatwe.

 

 

Piłkarz zaznaczył, że z jego dotychczasowych obserwacji wynika, iż obecna ekipa FC Barcelona ma w sobie duży potencjał. - Dobrze jest stanowić jej część. W tym wielkim klubie, o wielkiej historii chciałbym zacząć tworzyć już jego nową historię - dodał.

 

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro. Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie jest symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Roberta Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou.

 

 

Na zakończenie środowego wydarzenia Laporta wręczył piłkarzowi koszulkę z nazwiskiem "Lewandowski", ale bez numeru. Media spekulują, że Polakowi może przypaść dziewiątka, z którą występował on dotychczas w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski. Barceloński dziennik "Sport" uważa, że Lewandowski przejmie numer od holenderskiego napastnika Memphisa Depaya i wystąpi w niej w zaplanowanym na sobotę spotkaniu towarzyskim w Las Vegas przeciwko Realowi Madryt.

 

 

Gazeta twierdzi, że władze katalońskiego klubu chcą jak najszybciej wręczyć "dziewiątkę" Polakowi, aby móc zarabiać na sprzedaży koszulek z jego nazwiskiem. Szacuje się, że klub zarobi na tym co najmniej 20 milionów euro.

ap/jsd/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie