Premier Morawiecki zachęca emerytów do deponowania oszczędności w bankach

Polska
Premier Morawiecki zachęca emerytów do deponowania oszczędności w bankach
Marcin Gadomski/PAP
Premier Mateusz Morawiecki w Wejherowie

Rozmawialiśmy z kierownictwem banków w Polsce, by jak najszybciej zmieniły oprocentowania lokat, aby pieniądze były chociaż częściowo chronione przed inflacją - powiedział premier Mateusz Morawiecki na sobotnim spotkaniu z mieszkańcami Wejherowa.

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę spotkał się z mieszkańcami Wejherowa w woj. pomorskim. W spotkaniu zorganizowanym w szkole podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, uczestniczyło ok. 200 osób. Kilkoro z nich, po wystąpieniu premiera, zadało mu pytania.

 

Młody mężczyzna chciał dowiedzieć się od premiera, co zrobić, żeby zabezpieczyć oszczędności przed inflacją. Szef rządu wskazał, że oszczędności trzymane są przede wszystkim w bankach, w których - jak zauważył - oprocentowanie kredytu bardzo szybko rośnie, a oprocentowanie depozytów stoi niemal w miejscu

 

Dodał, że rząd dwa miesiące temu dokonał interwencji na tym rynku.

 

- Rozmawialiśmy z kierownictwem banków w Polsce, aby jak najszybciej zmieniły oprocentowanie, aby było chociaż częściowo chronione przed inflacją - zapewniał premier.

Premier zachęca do lokowania środków w bankach

Premier, odpowiadając na pytania mieszkańca Wejherowa, ocenił, że "wydatki, które mają emeryci, pochłaniają więcej środków ze względu na inflację".

 

Zdaniem szefa rządu w polskich bankach pojawiają się dużo lepsze oferty, z których emeryci powinni skorzystać, aby ochronić swoje oszczędności. 

 

- Poprzez naszą politykę walczymy z tą inflacją - podsumował Morawiecki. 

mbl/arż / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie