Puste półki w sklepach. Brakuje cukru. "Ludzie kupowali po 10-20 kilogramów"

Polska
Puste półki w sklepach. Brakuje cukru. "Ludzie kupowali po 10-20 kilogramów"
Polsat News
Niedobory w sklepach mogą brać się z nagłego wykupowania cukru

- Ja się spotkałam z tym, że ludzie kupowali po 10-20 kilogramów - mówi reporterce Polsat News, jedna z klientek sklepu w Jeleniej Górze. Sieci borykają się z niedoborami tego produktu.

Poza rosnącymi cenami żywności, klienci mają coraz częściej problem z dostępnością produktów. - To jest parodia już teraz. Wszystko tak drożeje, że oni nas powykańczają - konkludował klient jednego jeleniogórskich sklepów.

Puste półki 

- Mi się wydaje, że to jest spowodowane taką plotką, że tak powiem. Jeden drugiemu przekazuje, że ma być droższy i takie wykupywanie. Ja się spotkałam z tym, że ludzie kupowali po 10-20 kilogramów - oceniła kolejna klientka.

 

- Mnie nie dotyczą takie histerie, ja uważam, że to niepotrzebne napędzanie - komentował inny klient.

 

ZOBACZ: Drogie wakacje. Nad polskim morzem ceny wyższe niż w śródziemnomorskich kurortach

 

Cukier w Polsce w dużej mierze produkowany jest w krajowych fabrykach. Niedobory w sklepach mogą brać się z nagłego wykupowania cukru w dużych ilościach lub problemami natury logistycznej. Pustych sklepowych regałów zwyczajnie jeszcze nie uzupełniła obsługa sklepu.

 

Braki, zdaniem części klientów, są jednak poważne. - Ja tak już od poniedziałku przychodzę i nigdy cukru nie ma, potrzebuje dżem zrobić i też nie mam cukru - zaznaczała zaś jeleniogórzanka.  

laf / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie