Włochy. Prawie stuletni Sycylijczyk obronił pracę magisterską z filozofii

Świat
Włochy. Prawie stuletni Sycylijczyk obronił pracę magisterską z filozofii
Pixabay/Twitter/ABC News
Giuseppe Paterno w wieku 99 lat obronił pracę magisterską z filozofii

Lat 99, wynik egzaminu - 110 punktów z wyróżnieniem - takim rezultatem zakończył egzamin magisterski na wydziale filozofii uniwersytetu w Palermo Giuseppe Paterno. Urodzony w 1923 roku Sycylijczyk spełnił swoje marzenie o studiach z młodości; wtedy musiał pracować, by pomóc rodzinie.

Świeżo upieczony magister filozofii ma dwoje dzieci, czworo wnucząt i wielką pasję do nauki, jak dwudziestolatek - podkreślają włoskie media.

Zamiast szkoły - praca

Giuseppe Paterno pochodzi z ubogiej rodziny z Palermo, miał sześcioro rodzeństwa. W szkole był wzorowym uczniem, ale choć marzył o dalszej nauce, jego ojciec postanowił, że musi iść do pracy. Najpierw pracował jako posłaniec, a potem na kolei. Wtedy ukończył wieczorową szkołę średnią.

 

ZOBACZ: Włochy: obronił z wyróżnieniem pracę magisterską w więzieniu. Napisał o swojej karze dożywocia

 

Przez całe życie zachował pasję do lektury i filozofii. Odkąd w 1984 toku przeszedł na emeryturę, poświęcił się czytaniu i zdobywaniu wiedzy. Napisał też książkę.

Wzorowy uczeń

Kiedy przed kilkoma laty rozpoczął studia, wszystkie egzaminy zdawał na czas i ukończył naukę w terminie otrzymawszy najwyższą ocenę z wyróżnieniem. Nie przeszkodziła mu pandemia i lockdown; uczył się w domu. Egzamin magisterski zdał w poniedziałek już w normalnym trybie, a temat jego pracy to: "Locke, Kierkegaard, Heidegger i ich spojrzenie na chrześcijaństwo".

 

Teraz, już po ukończeniu studiów, pracuje nad powieścią o swym rodzinnym mieście - ujawnił jego syn.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie