Włochy: obronił z wyróżnieniem pracę magisterską w więzieniu. Napisał o swojej karze dożywocia

Świat
Włochy: obronił z wyróżnieniem pracę magisterską w więzieniu. Napisał o swojej karze dożywocia
Pixabay/Ichigo121212

Odbywający karę dożywocia mafioso z włoskiej Kalabrii obronił w więzieniu z wyróżnieniem pracę magisterską. Jej tematem są "strategie przetrwania w przypadku dożywotniego wyroku" - podały w środę lokalne media z południa kraju.

65-letni Salvatore Curatolo z najpotężniejszej we Włoszech kalabryjskiej mafii "Ndranghety" został skazany za zbrodnie, jakie popełnił, działając w jej szeregach.

 

Jego promotor, profesor socjologii Charlie Barnao z uniwersytetu Magna Graecia w Catanzaro powiedział, że Curatolo opisał w pracy swój przypadek i to, jak z psychologicznego i fizycznego punktu widzenia zdołał wytrzymać 28-letni pobyt w więzieniu, w tym 12 lat w bardzo surowym rygorze, na jaki skazywani są niebezpieczni mafiosi.

 

Uroczysta obrona pracy magisterskiej odbyła się na scenie więziennego teatru w Catanzaro.

"Więzienia mogą być miejscami szans i kształcenia"

Ten przypadek to "historia nadziei, pokazująca, że także więzienia mogą być miejscami szans i kształcenia" - oświadczył regionalny rzecznik praw więźniów Agostino Siviglia.

 

ZOBACZ: Wyniósł ze sklepu zakupy za 25 zł. W więzieniu może spędzić... 10 lat

 

Magister Curatolo powiedział po uroczystości, że w zakładzie karnym postanowił się uczyć, bo wstyd było mu przed córkami.

 

- Najpierw w więzieniu skończyłem szkołę podstawową, potem gimnazjum, następnie maturę, a teraz spełniam moje niewyobrażalne marzenie, by ukończyć studia - powiedział podczas obrony.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie