Grecja: Rozbił się ukraiński samolot transportowy Antonow An-12

Świat
Grecja: Rozbił się ukraiński samolot transportowy Antonow An-12
PAP/EPA/TSOYTSAS LASKARIS
Na pokładzie samolotu mogły znajdować się niebezpieczne materiały

W pobliżu miasta Kawala na północnym wschodzie Grecji rozbił się w sobotę późnym wieczorem samolot transportowy. To ukraińska maszyna Antonow An-12. Według mediów, nikt z załogi nie przeżył. Strażacy mówią, że na pokładzie mogły znajdować się niebezpieczne materiały.

Świadkowie widzieli płonący samolot i słyszeli eksplozję - podała grecka agencja prasowa Athens News.

 

- O 22.45 zaskoczył mnie dźwięk silnika samolotu. Wyszedłem i zobaczyłem płonący samolot - powiedział telewizji publicznej ERT Giorgos Archontopoulos.

 

Maszyna spadła na obszar niezabudowany.

 

Według mediów na pokładzie znajdowało się osiem osób, żadna nie przeżyła katastrofy. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

 

 

Jeden ze strażaków powiedział, że ukraiński samolot mógł przewozić niebezpieczne materiały.

 

Straż pożarna wezwała okolicznych mieszkańców, by pozamykali okna i nie włączali klimatyzacji w swoich domach, a dziennikarzy i gapiów, którzy znaleźli się w pobliżu miejsca katastrofy, by natychmiast opuścili ten teren.

 

Z miejsca katastrofy wycofani zostali także strażacy, po tym jak dwóch z nich miało problemy z oddychaniem i zostało przewiezionych do szpitala. Zastąpili ich członkowie specjalnej jednostki, ubrani w kombinezony.

 

- Traktujemy ładunek jako materiał niebezpieczny - powiedział przedstawiciel miejscowej straży pożarnej.

 

 

Wcześniej straż pożarna poinformowała, że ukraiński Antonow An-12 mógł przewozić amunicję. Świadkowie mówią o pożarze jeszcze w czasie lotu i wielu eksplozjach po tym jak samolot runął na ziemię.

 

Maszyna, która leciała z Serbii do Jordanii, rozbiła się w północno-wschodniej Grecji, w pobliżu miasta Kawala. Przed katastrofą pilot zgłaszał problemy techniczne i prosił o zgodę na lądowanie awaryjne w Kawali.

msm / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie