Fala upałów dociera do Polski. Ostrzeżenia dla większości kraju. Pogoda długoterminowa

Polska
Fala upałów dociera do Polski. Ostrzeżenia dla większości kraju. Pogoda długoterminowa
Polsat News
Upały docierają do Polski. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami 

Fala upałów, z którą od kilku dni zmagają się kraje Europy Zachodniej, dotrze do Polski we wtorek. Dzień będzie słoneczny, temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na północnym wschodzie oraz nad morzem do 34 st. C na zachodzie kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia przed upałami dla całego województwa dolnośląskiego. W niektórych powiatach termometry mogą pokazać w środę nawet 36 stopni. Alerty obowiązują do czwartku.

 

Zdaniem synoptyków, najwyższych temperatur będzie można spodziewać się w północnej i środkowej części regionu. Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, górowskiego, Legnicy, legnickiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego i Wrocławia.

Fala wlewa się do Polski 

"Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30 st. C do 34 st. C, w środę od 33 st. C do 36 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 16 st. C do 19 st. C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 st. C do 22 st. C." – poinformował IMGW.

 

 

W pozostałej części regionu obowiązywać będzie alert drugiego stopnia. Wydany został dla powiatów: dzierżoniowskiego, jaworskiego, Jeleniej Góry, kamiennogórskiego, karkonoskiego, lubańskiego, lwóweckiego, oławskiego, strzelińskiego, świdnickiego, Wałbrzycha, wałbrzyskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

 

WIDEO: Upały docierają do Polski. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami 

 

 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, na tym obszarze temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 st. C do 34 st. C. Z kolei temperatura minimalna w nocy wahać będzie się od 15 st. C do 18 st. C, a w nocy ze środy na czwartek od 18 st. C do 21 st. C.

 

Jedynie dla powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień ma wynieść tam od 30 st. C do 32 st. C, a w nocy od 15 st. C do 17 st. C. Ostrzeżenia obowiązują od wtorku od godz. 12 do czwartku do godz. 20.

Synoptycy prognozują prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80 proc.

Ciepło w całym kraju 

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej i na wschodzie, około 32 st. C w centrum do 36 st. C na zachodzie.

 

Chłodniej tylko na północnym wschodzie oraz na Helu, od 23 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, północny skręcający na zachodzie kraju na południowo-wschodni.

 

W środę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. 

 

WIDEO: Pogoda długoterminowa. Szczegółowa prognoza na najbliższe godziny i dni

 

laf
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie