Błażej Poboży: 32 rannych ukraińskich żołnierzy przywieziono do Polski pociągiem medycznym

Polska
Błażej Poboży: 32 rannych ukraińskich żołnierzy przywieziono do Polski pociągiem medycznym
Facebook/Błażej Poboży
Do Polski trafiło 32 rannych żołnierzy ukraińskich

- Wczoraj w nocy pociąg medyczny przywiózł do Polski 32 ciężko i nieco lżej rannych żołnierzy armii ukraińskiej. Zostali oni bezpiecznie przewiezieni do polskich szpitali - poinformował w programie "Graffiti" wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

- Jeszcze w lutym zrealizowana została koncepcja pociągu medycznego, specjalnego pociągu transportowego, który mógłby przywozić do polski rannych z frontu, w sytuacji, kiedy bohatersko broniąca się Ukraina będzie potrzebowała takiej pomocy - mówił wiceszef MSWiA Błażej Poboży. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Atak rakietowy na Odessę. Sześć osób rannych

 

Do tej pory pociąg był wykorzystywany np. do transportu dzieci chorych onkologicznie oraz dużej grupy uchodźców

 

- Wczoraj w nocy pociąg medyczny przywiózł do Polski 32 ciężko i nieco lżej rannych żołnierzy armii ukraińskiej. Zostali oni bezpiecznie przewiezieni do polskich szpitali - powiedział. Żołnierze odnieśli "rany typowe dla konfliktu zbrojnego" i zostali "trafili do kilkunastu szpitali w Polsce - w Warszawie również, ale przede wszystkim za linią naszej granicy".

 

WIDEO: Błażej Poboży w "Graffiti"

 

 

Poboży podkreślił, że wczorajszy transport był "poważnym przetarciem" dla zespołu humanitarno-medycznego pod kierownictwem dr Artura Zaczyńskiego, wicedyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA oraz jego zastępców. Powstanie tego zespołu to wspólny projekt KPRM-u, MSWiA i resortu zdrowia. 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie