Wojna w Ukrainie. Sztab Generalny: Rosjanom nie udało się zająć elektrowni cieplnej

Świat
Wojna w Ukrainie. Sztab Generalny: Rosjanom nie udało się zająć elektrowni cieplnej
Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Rosjanom nie udało się zająć elektrowni cieplnej. Zostali zmuszeni do odwrotu przez wojsko ukraińskie

Siły rosyjskie próbowały przejąć kontrolę nad Wuhłehriską Elektrownią Cieplną. Zostały jednak zmuszone do odwrotu przez wojsko ukraińskie - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Przekazano też, że siły rosyjskie podejmują próby zajęcia Siewierska i Bachmutu w obwodzie donieckim, wykorzystując na linii frontu wszelkie możliwe środki ostrzału. Ostrzeliwano wojskową i cywilną infrastrukturę w okolicach m.in. Ołeksandriwki, Sołedaru i Nju-Jorka.

 

 

Na kierunku słowiańskim siły rosyjskie ostrzeliwały Charków i szereg innych miejscowości, w tym Dementijiwkę, Iwaniwkę i Bohorodyczne. Na kierunkach awdijiwskim, nowopawliwskim i zaporoskim atakowano pozycje ukraińskie w okolicach m.in. Wuhłedaru i Wołodymyriwki. Ostrzeliwano też pozycje ukraińskie w obwodzie sumskim.

 

Na kierunku południowobużańskim siły rosyjskie ostrzeliwały z artylerii lufowej i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych linię frontu. Przeprowadziły także ataki lotnicze w okolicach wioski Potiomkyne w obwodzie chersońskim. Utrzymuje się wciąż ryzyko ataków rakietowych na kluczową infrastrukturę regionu.

jsd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie