Warszawa. Włamanie do biura poselskiego PiS. Zatrzymanych trzech 17-latków

Polska
Warszawa. Włamanie do biura poselskiego PiS. Zatrzymanych trzech 17-latków
Twitter/Małgorzata Gosiewska
Zniszczone biuro na warszawskim Ursusie

Stołeczni policjanci zatrzymali trzech 17-latków w sprawie włamania do biura poselskiego PiS w warszawskim Ursusie. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Poseł PiS Jarosław Krajewski poinformował w czwartek na Twitterze, że w nocy zniszczono wejście do biura poselskiego PiS przy ul. Bohaterów Warszawy 9 w Ursusie, sprawcy wtargnęli do środka. "Totalna opozycja, taka Platforma Obywatelska coraz częściej zamiast siły argumentów sięga po argument siły. Z takim skutkiem" - ocenił to wydarzenia na Twitterze Krajewski.

 

Podobnie oceniła to wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, która napisała: "Donald Tusk zapowiedział niedawno siłowe przejmowanie instytucji państwa polskiego. Jest reakcja".

 

Policjanci zatrzymali trzech 17-latków

- Potwierdzam, że w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z obiektów na ul. Bohaterów Warszawy. Na miejsce skierowano policjantów - poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

 

- Jak się okazało sprawcy wynieśli z budynku ulotki, które następnie podpalili na Placu Tysiąclecia. Po chwili policjanci zatrzymali trzech 17-latków - przekazał policjant.

 

ZOBACZ: Głogów: atak na biuro posła PiS Wojciecha Zubowskiego. Wandale namalowali farbą obraźliwy napis

 

Rzecznik KSP wskazał, że w chwili zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi. - Postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest w kierunku kradzieży z włamaniem - dodał nadkomisarz.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie