USA. Wizyta u kręgarza zrujnowała jej życie. 28-latka jest sparaliżowana

Świat
USA. Wizyta u kręgarza zrujnowała jej życie. 28-latka jest sparaliżowana
GoFundMe

28-latka z Georgii cierpiała na bóle karku. Kobieta postanowiła udać się z tym problemem do kręgarza. Podczas wizyty omal nie doszło do tragedii. Próba wyleczenia bólu skończyła się dla niej udarem mózgu i zatrzymaniem akcji serca. Obecnie 28-latka leży w szpitalu. Jej stan jest ciężki, a kobieta ma sparaliżowaną większość ciała.

28-letnia Caitlin Jensen w maju została absolwentką Uniwersytetu w Georgii. Kobieta, która studiowała na wydziale chemii i biologii, była podekscytowana faktem, że już niedługo rozpocznie nowy rozdział swojego życia.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Ciężkie powikłania po mało inwazyjnym zabiegu

 

16 czerwca Caitlin postanowiła wybrać się do kręgarza, który miał zaradzić bólom jej karku. Próba wyleczenia omal nie skończyła się dla niej tragicznie. W czasie wizyty 28-latka doznała udaru mózgu i zatrzymania akcji serca.

Rozwarstwienie tętnic szyjnych

Według lekarzy kobieta cierpiała na niewykryte wcześniej rozwarstwienie tętnic szyjnych, a ingerencja kręgarza tylko pogorszyła sytuację.    

Kobieta natychmiast trafiła do szpitala. Lekarzom udało się ją uratować, jednak jej stan nadal jest bardzo ciężki. 28-latka z powodu urazu mózgu jest niemal całkowicie sparaliżowana. Może ruszać jedynie palcami u stop i oczami. 

 

 

Amerykańskim mediom udało skontaktować się z kręgarzem, u którego leczyła się kobieta. Odmówił on jednak komentarza powołując się na tajemnice lekarską.

Ryzyko udaru

Sprawę skomentował natomiast dr Steve Ranickim, kręgarz z miasta Pooler w stanie Georgia, który powiedział, że to, co przydarzyło się 28-latce jest "niesamowicie rzadkie".

 

Ranicki wyjaśnił, że rozwarstwienie tętnic "często objawia się bólem głowy i szyi".

 

ZOBACZ: Szczecin. Neurochirurdzy zoperowali cierpiącą na wodogłowie dwumiesięczną Emilkę z Ukrainy


- Ludzie idą po pomoc do lekarza lub kręgarza, ale istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że niestety dojdzie do udaru - powiedział.


Według lekarza w skrajnych przypadkach osoby z tym schorzeniem mogą doznać udaru nawet podczas wizyty w salonie fryzjerskim, lub podczas jazdy konnej, gdy ich głowa jest w ruchu.

Zbiórka w internecie

Rodzina kobiety nie traci jednak nadziei na jej wyzdrowienie. Ponieważ leczenie 28-latki i ewentualna rehabilitacja kosztuje krocie, jej bliscy zorganizowali w internecie zbiórkę pieniędzy na ten cel.

 

"Caitlin ma przed sobą długą drogę do wyzdrowienia, a jako studentka, która ma podstawowy plan opieki zdrowotnej, będzie potrzebowała znacznych środków finansowych" - czytamy na stronie zbiórki.

 

Póki co rodzinie kobiety udało się zebrać na ten cel blisko 60 tys. dolarów.

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie