Niemcy. Lufthansa odwołuje kolejne loty w wakacje

Świat
Niemcy. Lufthansa odwołuje kolejne loty w wakacje
PxHere/Public Domain

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały w środę o odwołaniu kolejnych 2 tys. lotów w okresie wakacyjnym. To już trzecia taka decyzja od końca czerwca.

Z powodu problemów z obsługą pasażerów na lotniskach Lufthansa zadecydowała o wykreśleniu kolejnych lotów ze swoich rozkładów.

 

Rzecznik przewoźnika potwierdził, że odwołane zostaną ok. 2 tys. rejsów z największych lotnisk w Niemczech - we Frankfurcie i Monachium.

 

ZOBACZ: Okęcie. Odwołany lot Warszawa - Barcelona. Pasażerowie dowiedzieli się dopiero na lotnisku

 

To już trzecia fala anulowanych lotów Lufthansy tego lata. Wcześniej odwołano już prawie 3,7 tys. lotów na lipiec i sierpień.

 

"Dzisiaj doszły kolejne 2 tys. odwołanych połączeń w okresie ostatnich sześciu tygodni" - wylicza portal RND.

"Obsługa nie nadąża"

Rzecznik prasowy zapewnia, że Lufthansa będzie odwoływać loty do wakacyjnych kurortów "tylko w absolutnie wyjątkowych przypadkach".

 

- Przede wszystkim chcemy odciążyć poranne i wieczorne natężenia ruchu. W tych porach obsługa naziemna w terminalach jest przeciążona, nie nadąża z obsługą pasażerów oraz bagażu - tłumaczył rzecznik. Podkreślił, że przede wszystkim anulowane zostaną krótkie połączenia krajowe lub do krajów sąsiednich, gdzie istnieją dobre alternatywy transportowe.

 

ZOBACZ: "Tylko 1 procent populacji może tak pracować". Przedstawiciel kontrolerów lotów o ich zarobkach

 

We Frankfurcie, największym niemieckim porcie lotniczym, szczyt wakacyjnego obciążenia jeszcze nie nadszedł. Jak zakłada Lufthansa, będzie miał on miejsce w weekend 22-24 lipca, kiedy to zaczynają się wakacje w Hesji i Nadrenii-Palatynacie.

dk/arż / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie