Jantar. Akcja ratownicza nad Bałtykiem. Podtopiły się osoby tworzące łańcuch życia

Polska
Jantar. Akcja ratownicza nad Bałtykiem. Podtopiły się osoby tworzące łańcuch życia
Polsat News
Ratownicy prowadzą poszukiwania osoby zaginionej w wodzie

Dramatyczny przebieg akcji poszukiwawczej w Bałtyku w miejscowości Jantar. Cztery osoby postronne, które tworzyły tzw. łańcuch życia podtopiły się wchodząc do wody. Jedna z tych osób jest reanimowana, trzem podawany jest tlen. Nadal nie udało się odnaleźć osoby, która zaginęła w wodzie.

Jak poinformował oficer prasowy KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim kpt. Jakub Czaplicki przed godziną 13 służby zostały poinformowane o zaginięciu w wodzie jednej osoby.

Chcieli pomóc, znaleźli się pod wodą 

- Na plaży w Jantarze, postronne osoby utworzyły tzw. łańcuch życia i weszły do wody - relacjonował Czaplicki. Dodał, że cztery osoby, które brały udział w tych poszukiwaniach znalazły się pod wodą. - Fale są dzisiaj bardzo wysokie - ocenił kapitan.

 

 

Wskazał, że jedna z tych osób jest reanimowana na plaży przez zespół ratownictwa medycznego. Natomiast trzem osobom podawany jest tlen.

 

WIDEO: Jantar. Akcja ratownicza nad Bałtykiem. Podtopiły się osoby tworzące łańcuch życia

 

Na miejsce lecą dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportują poszkodowanych do szpitali. Ratownicy prowadzą poszukiwania osoby zaginionej w wodzie

 

laf/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie