Białystok: Burza uszkodziła blok przy ul. Towarowej. Mieszkańcy: Huk był bardzo duży

Polska
Białystok: Burza uszkodziła blok przy ul. Towarowej. Mieszkańcy: Huk był bardzo duży
Polsat News
Elewacja została zniszczona po raz drugi w ciągu minionego półrocza

Silny wiatr zerwał elewację 11-piętrowego bloku przy ulicy Towarowej w Białymstoku. Styropianowe ocieplenie odpadło od bocznej ściany budynku, uszkadzając m.in. zaparkowane w pobliżu samochody. - Huk, o Jezu, nie wiadomo było, co to się dzieje. Był bardzo duży - opisała jedna z mieszkanek. Społeczność osiedla podejrzewa, ze elewację wykonano w niewłaściwy sposób.

Minionej doby Białystok zmagał się z burzami połączonymi z gwałtownymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Wskutek wichury zerwana została elewacja bocznej ściany liczącego 11 pięter bloku.

 

Styropianowe ocieplenie odpadło praktycznie na całej wysokości ściany budynku. - Po prostu było źle zrobione. Nieciekawie to wyglądało - mówiła jedna z mieszkanek bloku. - Huk, o Jezu, nie wiadomo było, co to się dzieje, huk był bardzo duży - dodała. 

 

WIDEO: Wichura zerwała elewację bloku. "Huk był bardzo duży"

Burze nad Podlasiem. Straż interweniowała 300 razy

Elewacja została zniszczona po raz drugi w ciągu minionego półrocza. Nikomu nic się nie stało, nie było też potrzeby ewakuacji mieszkańców. 

 

ZOBACZ: Pogoda. Ostrzeżenie przed burzami z gradem w północnej Polsce

 

Ostatniej doby było ponad 300 interwencji straży w całym Podlaskiem. To przede wszystkim usuwanie połamanych drzew i gałęzi oraz wypompowywanie wody z zalanych piwnic. 

laf/wka / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie