DJ Tim Westwood oskarżany o uprawianie seksu z nieletnimi

Świat
DJ Tim Westwood oskarżany o uprawianie seksu z nieletnimi
Facebook/Tim Westwood
64-letni dziś DJ nie odniósł się do tych doniesień

Kobieta oskarża Tima Westwooda, znanego w Wielkiej Brytanii DJ'a radiowego i prezentera telewizyjnego, o to, że uprawiał z nią seks, gdy miała zaledwie 14 lat. To nie jedyna potencjalna ofiara gwiazdora - wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez BBC i dziennik "The Guardian".

W momencie, gdy miało dojść do aktów seksualnych, Westwood miał 30 lat. Kobieta opisuje jego zachowanie jako dość brutalne. Określiła go mianem "drapieżnika". 

 

Według relacji potencjalnej ofiary do intymnych zbliżeń doszło kilkukrotnie. W okresie od 1992 do 2017 roku Tim Westwood miał spotykać się także z innymi nieletnimi. Jedna z nich zeznała, że w wieku 16 lat była w związku z 40-letnim wówczas DJ-em. 

Westwood i kilkunastolatki  

BBC News i "The Guardian" zbadały historie 10 kobiet, które oskarżyły gwiazdora o niepożądane kontakty seksualne. Kobiety zarzucały mu też nadużywanie swojej pozycji w przemyśle muzycznym.

 

Domniemane ofiary, z którymi rozmawiało BBC, przyznały, że miały po kilkanaście lat, gdy były napastowane seksualnie przez Westwooda.

 

ZOBACZ: R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

 

64-letni dziś DJ nie odniósł się do tych doniesień. Zaprzeczał natomiast wcześniejszym oskarżeniom z 2020 roku.

 

"Nasz klient potwierdza, że ​​nigdy nie wniesiono przeciwko niemu żadnej skargi, ani oficjalnej, ani nieoficjalnej, dotyczącej roszczeń o niewłaściwe zachowanie o opisanym charakterze" - odpowiedział wówczas dziennikarzom BBC przedstawiciel Westwooda.

 

laf/arż/BBC News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie