R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

Kultura
R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne
Reuters

R. Kelly został uznany za winnego handlu kobietami oraz wykorzystywania seksualnego nieletnich. Sąd w Nowym Jorku skazał byłego gwiazdora amerykańskiej muzyki na 30 lat więzienia.

R. Kelly przez lata wykorzystywał swoją pozycję w show-biznesie, aby uwodzić młode kobiety i wykorzystywać je seksualnie. 

 

Osoby, które zeznawały przeciwko muzykowi podczas procesu, mówiły o tym, jak gwiazdor obiecywał im pomóc w karierze i o tym, czego oczekiwał w zamian. Wiele kobiet twierdziło, że nadużycia na tle seksualnym doprowadziły je do ​​utrzymujących się problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

ZOBACZ: USA. Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne

Muzyk przebywa za kratami już od blisko trzech lat

55-letni R. Kelly został uznany za winnego dziewięciu zarzutów dotyczących m.in. wykorzystywania seksualne, handlu ludźmi, ściągania haraczy oraz działalności w grupie przestępczej we wrześniu 2021 roku. Teraz sąd w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, po trwającym sześć tygodni procesie, określił wymiar kary. Muzyk przebywa w więzieniu już od lipca 2019 roku. 

 

Największym przebojem amerykańskiego wokalisty był utwór "I Believe I Can Fly" wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu "Kosmiczny mecz" z 1996 roku. 

arż / "Daily Mail"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie