Wuhan: Wykryto przypadek cholery. Bliskich skierowano na testy

Świat
Wuhan: Wykryto przypadek cholery. Bliskich skierowano na testy
Flickr/Gary Todd
Panorama Wuhanu

Na uniwersytecie w mieście Wuhan w środkowych Chinach zdiagnozowano jeden przypadek zachorowania na cholerę – potwierdziły w poniedziałek miejscowe służby medyczne. Według nich dochodzenie epidemiologiczne nie wykazało jak dotąd innych infekcji.

9 lipca u pacjenta zaobserwowano objawy choroby, w tym rozwolnienie, wymioty i niską gorączkę. Następnie badania potwierdziły infekcję bakterią cholery. Osoby z otoczenia pacjenta skierowano na testy, a niektóre miejsca zamknięto w celu dezynfekcji – napisano w komunikacie wydziału ochrony zdrowia dzielnicy Wuchang w Wuhanie.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Wzrost liczby zakażeń COVID-19 na całym świecie. Siódma fala pandemii w Europie

 

Zakażony pacjent został poddany leczeniu, choroba jest "pod kontrolą", a objawy ustąpiły – dodano w komunikacie cytowanym przez chińskie media.

Pandemia koronawirusa

W Wuhanie na przełomie 2019 i 2020 roku wykryto pierwsze na świecie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odpowiedzialnym za pandemię COVID-19.

 

W Chinach cholera wykrywana jest stosunkowo rzadko. Ostatnio jeden przypadek tej choroby zdiagnozowano w marcu, a w ubiegłym roku informowano łącznie o pięciu przypadkach – wynika z danych przekazanych przez agencję Bloomberg.

zdr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie