Czarzasty: Polacy nie chcą mniej pracować, chcą więcej zarabiać

Polska
Czarzasty: Polacy nie chcą mniej pracować, chcą więcej zarabiać
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty

- Mamy badania. Polacy, generalnie, nie chcą mniej pracować, wolą pracować i zarabiać więcej. Pan Donald Tusk tego nie wie, w związku z tym to powiedział - stwierdził Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się w "Gościu Wydarzeń" do propozycji lidera PO związanej z czterodniowym tygodniem pracy.

Włodzimierz Czarzasty uważa, że sprawa rzezi wołyńskiej nie powinna być wykorzystywana do bieżącego uprawiania polityki.

 

Wicemarszałek Sejmu podkreślił, że bardzo docenia gest Wołodymyra Zełenskiego, który przyznał Polakom takie same prawa, jakie Polska przyznała Ukraińcom w związku z wybuchem wojny. 

 

- Im więcej w sprawie Wołynia refleksji i rozsądku, tym lepiej. (...) Nie ma co mścić się w związku z tym, co miało miejsce tak wiele lat temu, trzeba bardzo uczciwie o tym mówić. Przestrzegam wszystkich polityków, którzy sprawą Wołynia chcą grać w jakąkolwiek stronę" - mówił w program "Gość Wydarzeń" współprzewodniczący Nowej Lewicy. 

Czarzasty o "głupiej polityce" Niemiec i Francji 

Wicemarszałek Sejmu skrytykował postawę Niemiec i Francji w związku z konfliktem w Ukrainie. 

 

ZOBACZ: Radosław Fogiel odpowiedział Donaldowi Tuskowi ws. 500 plus. Porównał go do pirata

 

- Według Paryża i według Berlina interesem jest to, że "im dalej jesteśmy od granicy ukraińskiej, tym mniej możemy się Ukrainą zajmować". To głupia polityka. Wiem o tym, bo pracuje kawał czasu z szefami SPD - powiedział polityk. 

 

- Trzeba tym ludziom tłumaczyć, że Polska wzięła odpowiedzialność za milion dzieci innego narodu. (...) Bez względu na to, czy dobrze oceniamy Niemców czy nie, są naszym olbrzymim sąsiadem i muszą być naszym sojusznikiem. Muszą zrozumieć, że interes demokratycznej i niezależnej Ukrainy jest interesem całej Europy, a więc również ich - dodał. 

Czarzasty o Tusku i czterodniowym tygodniu pracy

Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że czterodniowy tydzień pracy jest niewątpliwie elementem programu lewicowego, który coraz częściej jest anonsowany przez Donalda Tuska. Wcześniej były premier podchwycił również kilka innych haseł, w tym "mieszkanie prawem, nie towarem". Współprzewodniczący Nowej Lewicy zaznaczył jednak, że postulat lidera PO może nie spotkać się z entuzjastycznym odbiorem wśród Polaków. 

 

WIDEO: Włodzimierz Czarzasty w programie "Gość Wydarzeń"

 

 

 

 

- Mamy badania. Polacy, generalnie, nie chcą mniej pracować, wolą pracować i więcej zarabiać. Pan Donald Tusk tego nie wie, w związku z tym to powiedział - stwierdził Czarzasty. 

 

- Uważam, że Donald Tusk w sposób delikatny i przemyślany przygotowuje swoich wyborców do współrządzenia z Lewicą - dodał. 

"Nie można obiecywać, że jak weźmiemy władzę, benzyna będzie po 5 zł"

Włodzimierz Czarzasty przestrzegł polityków wszystkich opcji przed składaniem obietnic, które są niemożliwe do spełnienia. 

 

- Nie można obiecywać, że jak weźmiemy władze, benzyna będzie po 5 zł, po tygodniu zniknie inflacja, a po trzech dniach znikną wszystkie problemy. To jest nieprawda. Nie można ludzi wprowadzać w błąd - mówił współprzewodniczący Lewicy. 

 

- Jeśli przyjdzie ekipa, która obieca wszystko, a zrealizuje z tego jedną dziesiątą, to będzie tragedia w Polsce. Potrzebujemy wiarygodnych rządów - podsumował polityk. 

 

Pozostałe odcinki "Gościa Wydarzeń" obejrzysz tutaj.

arż/ac / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie