Niemcy. Prasa: Koktajle gwałtu na letniej imprezie parlamentarzystów SPD. Ofiarami osiem kobiet

Świat
Niemcy. Prasa: Koktajle gwałtu na letniej imprezie parlamentarzystów SPD. Ofiarami osiem kobiet
Pixabay
Podczas przyjęcia parlamentarnej partii SPD z Niemiec kilka kobiet padło ofiarą ataku za pomocą tzw. koktajli gwałtu. Zdjęcie ilustracyjne

Podczas letniego przyjęcia grupy parlamentarnej partii SPD kilka kobiet padło ofiarą ataku za pomocą tzw. koktajli gwałtu - informuje dziennik "Tagesspiegel". Parlamentarzyści z SPD zalecają, by ewentualne kolejne ofiary "zgłosiły to natychmiast na policję".

Do incydentów doszło w minioną środę na imprezie grupy parlamentarnej, która odbyła się w namiocie Tipi przy Urzędzie Kanclerskim. Uczestniczyli w niej posłowie, pracownicy niemieckiego Bundestagu i okręgów wyborczych. Według grupy parlamentarnej udział w imprezie wzięło łącznie ok. 1000 osób - informuje gazeta.

 

Jak podaje dziennik, w spotkaniu uczestniczył również kanclerz federalny Olaf Scholz, członek partii SPD.

 

ZOBACZ: Niemcy. Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Rośnie liczba hospitalizacji

 

Z wewnętrznego czatu SPD, do którego dostęp ma "Tagesspiegel" wynika, że "obecnie jest osiem ofiar, jeden przypadek potwierdzony badaniami".

"Doszło do ewidentnych ataków na koleżanki"

"Tagesspiegel" dotarł do listu dyrektora zarządzającego grupy SPD Mathiasa Martina do posłów SPD, w którym napisano: "Na naszym letnim przyjęciu doszło do ewidentnych ataków na koleżanki za pomocą koktajli gwałtu (niem. K.o.-Tropfen). To oburzające wydarzenie, które natychmiast zgłosiliśmy policji w Bundestagu". Grupa parlamentarna SPD zaleca, by ewentualne kolejne ofiary "zgłosiły to natychmiast na policję".

 

ZOBACZ: Hiszpania. Atak na burmistrza Pampeluny Enrique Maya. Trzech policjantów zostało rannych

 

Termin "K.o.-Tropfen" potocznie obejmuje wiele różnych substancji. Najbardziej rozpowszechnione jest płynne ecstasy, czyli kwas gamma-hydroksymasłowy (GHB). Jest bezbarwny, bezwonny i bez smaku i może sprawić, że osoby je spożywające będą bezradne i bezbronne. Mogą też przechodzić zanik świadomości - wyjaśnia portal tygodnika "Spiegel".

 

SPD wygrała wybory parlamentarne w Niemczech we wrześniu ubiegłego roku i utworzyła koalicyjny rząd z partią Zielonych i liberalną FDP. 

jsd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie