Warszawa. Wzorowe zachowanie kierowcy MZA. Zatrzymał autobus i pobiegł na ratunek

Polska
Warszawa. Wzorowe zachowanie kierowcy MZA. Zatrzymał autobus i pobiegł na ratunek
Facebook/MZA Warszawa

Kierowca autobusu miejskiego z Warszawy zatrzymał pojazd i ruszył na pomoc rowerzyście leżącemu na ścieżce rowerowej. Jak się okazało, poszkodowany potrzebował nietypowej pomocy.

Do zdarzenia doszło na warszawskim Bielanach. Kierowca o imieniu Andrzej, który tego dnia prowadził autobus linii 184, jadąc Aleją Władysława Reymonta, zauważył leżącego na ścieżce rowerowej mężczyznę, który potrzebował pomocy.

Pobiegł na ratunek

"Bez wahania zatrzymał autobus i pobiegł na ratunek" - poinformowały Miejskie Zakłady Autobusowe, które udostępniły na Facebooku nagranie zarejestrowane przez kamerę autobusu miejskiego. 

 

 

Okazało się, że poszkodowany to osoba z niepełnosprawnością. "Jedną nogę zastępowała proteza, która zsunęła się na skutek wysokiej temperatury" - relacjonował kierowca, który prowadzi na Facebooku profil "Kierowca Autobusu MZA".

 

ZOBACZ: Antoninów koło Warszawy. Kierowca autobusu pomógł nowo narodzonej sarnie. Potrąciło ją auto

 

Kierowca zaoferował swoją pomoc przy zakładaniu protezy, następnie razem ze swoim zmiennikiem, który był w autobusie, pomogli rowerzyście wstać.

"Są rzeczy ważniejsze niż rozkład"

"Dzięki tym dwóm bohaterom wszystko zakończyło się szczęśliwie!" - poinformowało MZA. Pod wrażeniem zachowania kierowcy są również internauci.

 

"Szacunek dla Andrzeja i jego zmiennika. Są rzeczy ważniejsze niż rozkład i to się ceni!" - napisał jeden z komentujących. "No i tak rozpoznaje prawdziwie zawodowych kierowców. Brawo" - dodał inny.

 

ZOBACZ: Warszawa. Cięcia w rozkładach jazdy autobusów. ZTM: wojna "zdestabilizowała rynek pracy"

 

Sam kierowca, który bez wahania pomógł drugiemu człowiekowi, zwrócił natomiast uwagę na ludzką znieczulicę. "Nie chcę oceniać, ale nie wierzę, że wcześniej nikt tego nie widział. Odwracamy głowę i jedziemy dalej" - napisał. 

dk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie