Wojna w Ukrainie. Zełenski o warunkach zakończenia wojny do końca roku

Świat
Wojna w Ukrainie. Zełenski o warunkach zakończenia wojny do końca roku
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest zdania, że przy spełnieniu kilku warunków wojna w Ukrainie może zakończyć się do końca 2022 roku. - Jestem pewny, że możemy zakończyć wojskową część tej wojny. Bo jeżeli będziemy silni, to możemy dojść do tego momentu, kiedy Rosji przyjdzie w końcu usiąść przy stole negocjacyjnym - powiedział Zełenski.

- Jeżeli nasze państwo będzie zjednane, tak jak jest teraz, jeżeli ciężka broń będzie dostarczana odpowiednio szybko przez naszych partnerów i jeżeli szczęście i Bóg będzie po naszej stronie, to my będziemy mogli zrobić bardzo dużo rzeczy do końca tego roku. Jestem pewny, że możemy zakończyć wojskową część tej wojny. Bo jeżeli będziemy silni, tak jak mówiłem, to możemy dojść do tego momentu, kiedy Rosji przyjdzie w końcu usiąść przy stole negocjacyjnym - powiedział prezydent Ukrainy w rozmowie z CNN. 

 

ZOBACZ: Wyspa Węży z ukraińską flagą. Operacja wojsk specjalnych

 

Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego, Rosja zobaczy świat zjednoczony z Ukrainą, siłę Ukrainy, a w końcu także jej zwycięstwo.

Wojna w Ukrainie. Zełenski o możliwej wizycie Bidena

Prezydent Ukrainy w wywiadzie podziękował za militarne wsparcie, które jego kraj otrzymuje od Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

 

- USA pomaga Ukrainie, bardzo pomaga, ale to nie jest wystarczająca pomoc, żeby wygrać - przekazał Zełenski.

 

ZOBACZ: Rosja. Radny Aleksiej Gorinow skazany na siedem lat. Krytykował wojnę


W rozmowie podkreślił, że chciałby, żeby prezydent USA odwiedził Ukrainę.  

- Chcielibyśmy zobaczyć prezydenta Joe Bidena w Ukrainie. Słyszałem, że popiera ten pomysł. Są pewne sprawy związane z bezpieczeństwem, które stoją na przeszkodzie, rozumiemy to - zaznaczył. - Uważam, że to pomogłoby Ukraińcom. Ukraińcy wspierają USA, zaufanie mieszkańców Ukrainy do USA jest bardzo duże, tak samo, jak w przypadku Wielkiej Brytanii, Polski i krajów bałtyckich - dodał Zełenski. 

anw/bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie