Rosja. Sieć Wkusno i toczka nie poda klientom frytek. Nieurodzaj w kraju spowodował brak ziemniaków

Świat
Rosja. Sieć Wkusno i toczka nie poda klientom frytek. Nieurodzaj w kraju spowodował brak ziemniaków
Wikimedia Commons/М. Мишина / Пресс-служба Мэра и Правительства Москвы
Menu w rosyjskiej restauracji Wkusno i toczka

Klienci części rosyjskich restauracji Wkusno i toczka (ros. Smacznie i kropka), nie będą mogli zamówić frytek. Sytuacja spowodowana jest brakiem ziemniaków. Sieć, która przejęła lokale McDonald's tłumaczy, że w kraju był nieurodzaj, a import odpowiednich odmian z zagranicy nie jest możliwy.

Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę amerykański gigant McDonalds Corp. sprzedał swoje lokale w Rosji - w czerwcu w miejsce dawnych "maków" otwarto lokale sieci Wkusno i toczka. Jak pisze Ukrainska Prawda, poinformowano wtedy, że menu w większości pozostanie bez zmian, jednak z nazw na liście potraw usunięto prefiks "Mc", by nie kojarzyły się z poprzednim właścicielem.

 

Okazuje się, że nowo powstała rosyjska sieć boryka się z problemami. Klienci części restauracji nie będą mogli bowiem zamówić frytek - powodem jest brak ziemniaków.

 

ZOBACZ: Wąsik: Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy sankcyjnej

 

"Jest to związane z tym, że 2021 r. w Rosji był nieurodzajny, jeśli chodzi o odmiany ziemniaka wykorzystywane do produkcji frytek - przekazało przedsiębiorstwo portalowi RBK.

Dostawy ziemniaków wrócą jesienią

Sieć Wkusno i toczka dodała też, że "niemożliwy stał się import z rynków, które mogłyby być czasowymi dostawcami ziemniaka dla przedsiębiorstw w Rosji". Jak wskazano, dostawy ziemniaka mają być przywrócone jesienią.

 

ZOBACZ: Kremlowskie media omijają unijne sankcje. Rosyjski Sputnik ma działać w Niemczech

 

Niezależna "Nowaja Gazieta Jewropa" przypomina, że wcześniej klienci restauracji KFC informowali, że w menu brakuje niektórych dań ziemniaczanych. Biuro prasowe sieci przekazało portalowi Gazeta.ru, że związane jest to z "zerwaniem logistycznych łańcuchów" z Polską, skąd do restauracji trafiały ziemniaki.

mst/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie