Znany francuski piłkarz Kurt Zouma ukarany za znęcanie się nad kotami. Nagranie koronnym dowodem

Sport
Znany francuski piłkarz Kurt Zouma ukarany za znęcanie się nad kotami.  Nagranie koronnym dowodem
whufc.com
Kurt Zouma skazany za znęcanie się nad zwierzętami

Kurt Zouma, francuski piłkarz grający w West Ham United został ukarany za znęcanie się nad swoimi kotami. Klubowy kolego Łukasza Fabiańskiego kopał i bił zwierzęta, a nagranie z tego zdarzenia trafiło do mediów społecznościowych. Zouma został skazany m.in. na 180 godzin prac społecznych. Sąd orzekł również o karze dla brata piłkarza.

Nagranie, na którym piłkarz West Ham United kopie i bije koty po głowie zostało wrzucone w lutym tego roku na Snapchata. Wideo zostało nagrane w domu piłkarza przez jego brata. Kurt Zouma przyznał się do winy. 

 

Jak podaje Sky Sports Kurt Zouma został skazany na 180 godzin prac społecznych. Ponadto musi zapłacić ponad 9 tys. funtów kosztów sądowych. Otrzymał też sądowy zakaz opieki nad kotami, który obowiązuje przez najbliższe 5 lat. 

 

"Przysięgam, że je zabije"

Brat 27-letniego piłkarza, Yoan musi wykonać 140 godzin prac społecznych. Mężczyzna wysłał wideo kobiecie, z którą był umówiony na randkę. Ta udostępniła film w sieci i odwołała spotkanie. 

 

ZOBACZ: Hiszpania. Rząd podwyższył do 2 lat karę więzienia za znęcanie się nad zwierzętami domowymi

 

Prokurator Hazel Stevens powiedziała, że Zouma zaatakował koty, ponieważ te miały uszkodzić jedno z krzeseł w jego domu.

 

Przypomniała, że 27-letni piłkarz mówił na nagraniu "przysięgam, że je zabije". Prokurator podkreśliła jednak, że piłkarz wyraził skruchę i jest gotów zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy. 

 

dsk/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie