Amerykańska polityk walczy o głosy twerkując. Janusz Korwin-Mikke komentuje

Świat
Amerykańska polityk walczy o głosy twerkując. Janusz Korwin-Mikke komentuje
TikTok/Tiara Mack
Tiara Mack opublikowała nagranie w swoim TikToku

Tiara Mack - polityczka Rhode Island opublikowała nagranie, na którym twerkuje na plaży. Mack ubiega się o reelekcję w listopadowych wyborach do senatu stanowego. Jej występ skomentował poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. "Amerykanie postanowili dopuścić do polityki Czarnych. Amerykanie postanowili dopuścić do polityki kobiety. Skutki są widoczne gołym okiem" - napisał na Twitterze.

28-letnia senator regionalnego senatu stanowego Rhode Island w USA, postanowiła ubiegać się o reelekcję w nietypowy sposób. W swoim kanale w TikToku Tiara Mack opublikowała nagranie, na którym twerkuje stojąc na głowie.

 

Twerking to rodzaj tańca. Polega na rytmicznym potrząsaniu pośladkami. "Głosuj na senator Mack" - skomentowała kobieta w nagraniu. Wybory zdecydują o jej ewentualnej reelekcji w listopadzie 2022.

 

@mackdistrict6

a promised senator thirst trap at Block Island 😈

♬ original sound - Senator Tiara Mack

 

To pierwsza kadencja Mack w senacie stanowym. Wyborcy głosowali na nią kiedy głosiła hasła podniesienia płacy minimalnej i reform na rynku mieszkaniowym. Tiara otwarcie przyznaje się też do homoseksualizmu i popiera prawa mniejszości seksualnych. Należy do Partii Demokratycznej.

Fala komentarzy internautów

Nagranie zamieszczone w sieci szybko stało się wiralem wywołując lawinę komentarzy, w tym wiele krytycznych.

 

"Potrzebujemy, by nasi przedstawiciele byli kimś, z kogo będziemy dumni, żeby móc ich wspierać. Z obu partii. Bardzo przykre, że ta kobieta jest senatorem w jakimkolwiek stanie" - pisze jeden z internautów.

 

"Osoby publiczne są również prawdziwymi osobami. Chce twerkować, niech twerkuje. Skupmy się raczej na jej polityce, a nie ruchach tanecznych. Wyciągnijcie kijka z tyłka - pisze inny.

Komentarze polityków

Wideo zostało opublikowane w poniedziałek. O sprawę we wtorek zapytano 71-letniego gubernatora stanu Rhode Island Daniela McKee, ale powiedział, że nie widział wideo. I nie wie co to twerking.

 

Występ amerykańskiej polityczki postanowił skomentować także polski polityk. Janusz Korwin-Mikke pod linkiem do wideo napisał: "Ta Pani jest senatoressą stanu Rhode Island, Demokratką, i właśnie zachęca, by ponownie na Nią zagłosować. W swoim czasie Amerykanie postanowili dopuścić do polityki Czarnych. W swoim czasie Amerykanie postanowili dopuścić do polityki kobiety. Skutki są widoczne gołym okiem".

 

 

Poseł Konfederacji użył słowa "czarnych", które powszechnie uznawane jest za obraźliwe. Nawet jeżeli pisze się je zaczynając od wielkiej litery. Dodał później, że czeka aż w ślady senator Mack pójdą polskie posłanki Lewicy.

 

jk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie