USA: Tragedia na pokazach lotniczych. Zginął kierowca ciężarówki z napędem odrzutowym

Świat
USA: Tragedia na pokazach lotniczych. Zginął kierowca ciężarówki z napędem odrzutowym
YouTube/Owen S (Screen)
Nagranie z miejsca zdarzenia udostępniono w mediach społecznościowych

Do tragicznego wypadku doszło podczas pokazów w Battle Creek w amerykańskim stanie Michigan. Ciężarówka z napędem odrzutowym, która ścigała się z samolotami, dachowała i stanęła w płomieniach. Kierowcy nie udało się uratować.

40-letni Chris Darnell ścigał się z dwoma lecącymi nisko samolotami podczas pokazów Field of Flight Air Show w Battle Creek. Mężczyzna prowadził ciężarówkę Shockwave wyposażoną w trzy silniki odrzutowe, którą był w stanie rozpędzić się do prędkości ponad 560 km/h.

 

Według założeń programu Darnell miał przejechać obok ogromnego słupa ognia. Na nagraniu z momentu wypadku widać, jak ciężarówka przechyla się na boki, staje w płomieniach, wylatuje w powietrze i dachuje na płycie lotniska.

 

"Wyglądało to tak, jakby wybuchła tylna opona" - powiedział FOX17 jeden z uczestników pokazu.

 

"Chirs miał życie jak w bajce"

Chris Darnell był najmłodszym synem właściciela Shockwave Jet Truck & Flash Fire Jet Trucks - Neala Darnella. W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych właściciel firmy przekazał, że do wypadku doszło w wyniku awarii.

 

"Zaledwie miesiąc temu Chris skończył 40 lat. Był bardzo kochany przez nas wszystkich, uwielbiał to, co robił. Mówił, że 'żyje jak w bajce'" - napisał ojciec zmarłego.

 

Dokładne okoliczności tragedii wyjaśnia policja.

bas/prz / Polsatnews.pl / New York Post / Fox News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie