14. emerytura na stałe. Prezydent Andrzej Duda: Kwestia podpisu jest sprawą otwartą

Polska
14. emerytura na stałe. Prezydent Andrzej Duda: Kwestia podpisu jest sprawą otwartą
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń"

- Jeżeli będzie taka propozycja, to oczywiście zostanie przeze mnie z całą pewnością rozważona - powiedział prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń" pytany, czy podpisze ustawę o 14. emeryturze na stałe. Zastrzegł, że konkretna ustawa najpierw musi trafić na biurko prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Witwickim powiedział, że rozwiązanie jest korzystne dla tych, którzy otrzymują świadczenia emerytalne, "zwłaszcza te najniższe".

 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń" o słowach Jourovej: Polityczny atak na Polskę

 

Duda zaznaczał, że przed złożeniem podpisu musi zobaczyć konkretne rozwiązania ustawowe.

 

- Zanim ustawa nie leży na biurku prezydenta, to kwestia podpisu zawsze jest sprawą otwartą - dodawał Andrzej Duda.

 

Prezydent zapewniał, że "jeżeli dzieje się coś prospołecznego, coś co ma wesprzeć ludzi, zwłaszcza tych, którzy mają najtrudniejszą sytuację, bo otrzymują najniższe świadczenia czy zarabiają najmniej", to jest zwolennikiem, by "takie wsparcie było". - Uważam, że tak powinno działać państwo - podsumował.

Kaczyński będzie dążył do stałego świadczenia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku w sobotę mówił, że będzie dążył do tego, by "czternastka" była stałym świadczeniem.

 

- Ja nie mam prawa tego już w tej chwili tak obiecać na pewno, ale wydaje mi się, i póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby czternastka już była stała, bo była początkowo jednorazowym świadczeniem - mówił prezes PiS.

 

Kaczyński powiedział, że razem jest to podniesienie emerytur "przynajmniej o kilkanaście procent". - Tutaj też następuje pomoc i następuje postęp - mówił.

Wakacje kredytowe dla wszystkich Polakow?

W programie "Gość Wydarzeń" Andrzej Duda zajął również stanowisko w sprawie ustawy gwarantującej wakacje kredytowe dla wszystkich Polaków.

 

- Mam kredyt, jak chyba większość Polaków. Podwyżka stóp procentowych dotyka mnie tak, jak wszystkich - zaznaczył Andrzej Duda.

 

Dopytywany o to, czy wakacje kredytowe powinny objąć wszystkich Polaków, prezydent podkreślił, że ustawa powinna być "przede wszystkim dla tych, którzy są w trudnej sytuacji". - Dla tych, których raty kredytów wzrastają i zaczynają powodować, że rodzinom bardzo trudno jest dopiąć koniec z końcem - mówił Duda.

 

Dalej polityk - dopytywany przez prowadzącego - przyznał, że podpisałby ustawę, która zapewniałaby wakacje kredytowe wszystkim Polakom.

 

Czytaj więcej w Interii: "Też mam kredyt i wyższe raty". Prezydent zapytany o wakacje kredytowe

bas/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie