USA. Strzelanina w Teksasie. Dwie osoby nie żyją, ranni policjanci

Świat
USA. Strzelanina w Teksasie. Dwie osoby nie żyją, ranni policjanci
Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/Hilda Rios
Strzelanina w Teksasie. Dwóch zabitych, ranni policjanci

Dwie osoby zginęły a cztery został ranne w wyniku sobotniej strzelaniny na obszarze metropolitarnym Dallas-Fort Worth w stanie Teksas w USA. Jak podaje agencja AP: Uzbrojony w broń palną napastnik odebrał sobie życie.

Życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział Matt Spillane, przedstawiciel policji w mieście Haltom.

 

Według niego policjanci, wezwani na miejsce w związku z wystrzałami w jednym z domów, odpowiedzieli ogniem na strzały napastnika. Jeden z policjantów został ranny w obie nogi, a drugi w rękę. Sprawca najprawdopodobniej sam się zastrzelił.

 

Motywy napastnika są nieznane

Wewnątrz domu znajdowała się martwa kobieta, a na zewnątrz budynku ciało mężczyzny. Starsza kobieta, która zadzwoniła na policję, jest ranna. Przy sprawcy znaleziono "karabin w stylu wojskowym" i broń krótką – przekazał wcześniej stacji WFAA-TV inny przedstawiciel policji Rick Alexander.

 

ZOBACZ: Dramatyczne odkrycie w Koszalinie. Ciało mogło leżeć w aucie od kilku miesięcy

 

Motyw działania napastnika nie jest znany. - W centrum naszego zainteresowania jest teraz jak i dlaczego to się stało – powiedział agencji AP Spillane. Dodał, że śledztwo zostanie przekazane Strażnikom Teksasu (Texas Rangers), elitarnej jednostce policyjnej działającej w tym stanie.

mst / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie