Rosyjskie MON: Obwód ługański został "wyzwolony". Na biurko Putina trafił raport

Świat
Rosyjskie MON: Obwód ługański został "wyzwolony". Na biurko Putina trafił raport
PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE
Siergiej Szojgu poinformował Władimira Putina o "wyzwoleniu" ŁugańskA

Siergiej Szojgu poinformował Władimira Putina o "wyzwoleniu" Ługańskiej Republiki Ludowej - czytamy w oficjalnym komunikacie rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Informacja pojawiła się po tym, gdy okupanci zdobyli Lisiczańsk - ostatnie większe miasto na terenie obwodu ługańskiego, które pozostawało pod kontrolą Ukrainy.

"Dziś, 3 lipca 2022 roku, minister obrony Federacji Rosyjskiej generał armii Siergiej Szojgu poinformował Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o wyzwoleniu Ługańskiej Republiki Ludowej" - brzmi komunikat, który pojawił się na stronie rosyjskiego Ministerstwa Obrony. 

 

ZOBACZ: Ukraina. Mężczyźni mimo zakazu poszli na plażę. Podczas kąpieli trafili na minę

 

W rosyjskim raporcie możemy przeczytać, że "udane operacje Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zaowocowały ustanowieniem całkowitej kontroli w Lisiczańsku oraz okolicznych miejscowościach. Największe z nich to m.in. Belogorowka i Nowodrużesk".

"Rosjanie doszczętnie zniszczyli budynki w Lisiczańsku"

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać kadyrowców twierdzących, że zajęli Lisiczańsk - podaje NEXTA. 

 

W niedzielę, szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj poinformował na Telegramie, że w Lisiczańsku wojska rosyjskie doszczętnie zniszczyły budynki administracyjne, a siły najeźdźcy posuwają się naprzód i umacniają się w mieście.

 

Ukraińskie władze do tej pory oficjalnie nie potwierdziły utraty Lisiczańska.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie