Szczytno. Skatowane trzymiesięczne niemowlę w szpitalu. Rodzice z zarzutami usiłowania zabójstwa

Polska
Szczytno. Skatowane trzymiesięczne niemowlę w szpitalu. Rodzice z zarzutami usiłowania zabójstwa
Policja w Szczytnie
Rodzice dziecka zostali aresztowani na trzy miesiące

Zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa postawiła Prokuratura Rejonowa w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) rodzicom trzymiesięcznego dziecka. Niemowlę przebywa na OIOM-ie w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym. Lokalne media opisują, że niemowlę ma m.in. połamane rączki i nóżki, a także pękniętą czaszkę.

Szef Prokuratury Rejonowej w Szczytnie (warmińsko-mazurskie) Artur Bekulard poinformował, że sąd rejonowy w Szczytnie rozpoznaje obecnie wniosek o tymczasowy areszt dla rodziców trzymiesięcznego dziecka.

 

Dziecko do szpitala mieli zawieźć rodzice. Trzymiesięczne dziecko miało złamania kości rączek oraz nóżek, złamane obojczyki i pękniętą czaszkę.

 

- Zatrzymani to rodzice biologiczni dziecka, matka ma 22 lata, ojciec 25. Nie byli wcześniej notowani - powiedział Polsat News Bekulard.

"Stan bardzo ciężki"

Ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Maria Dziejowska powiedziała, że trzymiesięczny chłopiec jest w stanie zagrożenia życia. Lekarka powiedziała, że w takim stanie "na szczęście dzieci nie trafiają często".

 

WIDEO: Skatowane niemowlę. Rodzice z zarzutami usiłowania zabójstwa

- W godzinach wieczornych 27 czerwca trafiło tu niemowlę ze szpitala w Szczytnie, przywiezione po wstępnym zaopatrzeniu ze szpitala w Szczytnie. Głęboko nieprzytomne, bez reakcji na bodźce. Przyjęte do naszego oddziału w stanie bardzo ciężkim. Po wstępnej diagnostyce radiologicznej stwierdzono duży uraz mózgu i różnoczasowe zmiany kostne kończyn górnych i dolnych. Stan jest określany jako bardzo ciężki z rokowaniem niepewnym. Dziecko jest w stanie zagrożenia życia - powiedziała Dziejowska.

 

Urazy nóg i rąk, jakich doznało niemowlę świadczy o tym, że dziecko było od dłuższego czasu katowane

Zarzuty dla rodziców 

Szef Prokuratury podkreślił, że prokuratura prowadzi sprawę od dwóch dni. Rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa 3-miesięcznego dziecka.

 

ZOBACZ: Radom. Skatowany 3,5-latek wrócił do matki, która miała wcześniej ograniczone prawa rodzicielskie

 

Dziecko przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Prokurator Bekulard nie podał, czy rodzice przyznają się do winy.

laf/wka/PAP/tygodnikszczyno.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie