Lubelskie. Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad matką. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia

Polska
Lubelskie. Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad matką. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia
Pixabay/falco/zdj. ilustracyjne

45-latek z gminy Nielisz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące za znęcanie się nad matką. Mężczyzna był wcześniej karany za tego typu przestępstwo i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała w sobotę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu Dorota Krukowska-Bubiło, do zdarzenia doszło w środę, kiedy policjanci dostali wezwanie do jednego z domów na terenie gminy Nielisz.

 

- Mieszkająca tam 66-latka poprosiła o pomoc. Obawiała się swojego nietrzeźwego syna, który awanturował się, ubliżał jej i groził. Kobieta powiedziała, że agresywne zachowanie syna powtarza się od pewnego czasu, a w czasie awantur uszkadzał on także znajdujące się w domu meble - przekazała Krukowska-Bubiło.

Odpowie w warunkach recydywy

45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcanie się nad matką oraz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. - Podejrzany odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za tego typu przestępstwo - powiedziała Dorota Krukowska-Bubiło.

 

ZOBACZ: Dezerter Emil Cz. prawomocnie skazany za znęcanie się nad matką

 

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

Policja przypomina, że osoba krzywdzona ma prawo złożyć na policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która stosuje przemoc. 

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie