Kanada. Napad na bank w Kolumbii Brytyjskiej. Napastnicy nie żyją

Świat
Kanada. Napad na bank w Kolumbii Brytyjskiej. Napastnicy nie żyją
Reuters
Sześciu policjantów ma rany postrzałowe

Do strzelaniny w banku doszło w miejscowości Saanich w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. Dwóch uzbrojonych napastników zginęło, sześciu policjantów zostało rannych.

Do strzelaniny doszło w oddziale Bank of Montreal w Sannich w prowincji Kolumbia Brytyjska. Mieszkańcy okolicznych domów i klienci punktów usługowych zostali ewakuowani. 

 

Napastnicy z bronią w ręku napadli na bank. Po dotarciu na miejsce policji, obaj otworzyli ogień w kierunku funkcjonariuszy. Sześciu policjantów zostało rannych. 

Dwóch napastników "zginęło na miejscu"

- Około jedenastej funkcjonariusze policji w Saanich odpowiedzieli na wezwanie dotyczące dwóch uzbrojonych mężczyzn, którzy weszli do banku - przekazał Dean Duthie z policji z Saanich. 

 

 

Dodał, że dwaj napastnicy zginęli podczas strzelaniny. - Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia natrafili na uzbrojonych podejrzanych, którzy zaczęli do nich strzelać. Dwóch podejrzanych, zastrzelonych przez policję, zginęło na miejscu - zaznaczył. 

 

ZOBACZ: USA. 12-latek napadł na stację benzynową. Użył broni i zażądał pieniędzy

 

Policja nie informuje o innych ofiarach.

 

 

Służby podejrzewały, że w pojeździe należącym do podejrzanych może być ładunek wybuchowy. Auto ma być sprawdzone przez saperów. Według wstępnych doniesień napastnicy mieli na sobie kamizelki kuloodporne.

laf/bas/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie