Wojna w Ukrainie. Żony i matki rosyjskich żołnierzy apelują o ich powrót do domu

Świat
Wojna w Ukrainie. Żony i matki rosyjskich żołnierzy apelują o ich powrót do domu
vera_user59/Instagram

Żony i matki żołnierzy z Buriacji (republiki autonomicznej, która wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej) zwróciły się z apelem do przywódcy Buriacji Aleksieja Cydenowa. Kobiety proszą o pomoc w powrocie ich bliskich do domu. Jak informuje niezależny rosyjski portal Radio Swoboda, ich mężowie i synowie w styczniu pojechali na "ćwiczenia wojskowe" i do dziś walczą w Ukrainie.  

- Nasi mężowie od 24 lutego biorą udział w operacji specjalnej. Są wyczerpani psychicznie i fizycznie - powiedziały na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych żony i matki  żołnierzy, cytowane przez portal Radio Swoboda.  

Apel żon i matek rosyjskich żołnierzy. "Wszyscy się boją"

Jak poinformowały kobiety, ich mężowie i synowie od czterech miesięcy biorą udział w operacjach wojskowych w Ukrainie. Wiera Partilchajewa, która udostępniła apel do przywódcy Buriacji, zwróciła uwagę, że w lokalnej telewizji temat żołnierzy nie jest w ogóle poruszany.

"Wszyscy się boją. Dostali komendę, że mają milczeć. Domagamy się powrotu naszych synów i mężów do ojczyzny" - napisała w mediach społecznościowych. 

 

ZOBACZ: Media: Rosjanie porwali mera Chersonia

 

Według Partilchajewej, żołnierze należą do 5. Brygady Pancernej, a w czasie inwazji zginęło nawet 30 jej członków. 

Zgodnie z danymi portalu, od połowy czerwca niezależne media w Rosji potwierdziły śmierć 184 żołnierzy z Buriacji, którzy walczyli w Ukrainie.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Вера (@vera_user59)

anw/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie