Świadkowie Jehowy po dwóch latach wznawiają publiczną działalność

Polska
Świadkowie Jehowy po dwóch latach wznawiają publiczną działalność
Polsat News
Według Świadków Jehowy - w 239 krajach jest blisko 9 mln ich wyznawców, którzy należą do przeszło 119 tys. zborów.

Po ponad dwóch latach od zawieszenia publicznej działalność z powodu pandemii COVID-19 w czerwcu Świadkowie Jehowy wznowili znane formy swojej aktywności. Będą m.in. prowadzić bezpłatne indywidualne kursy biblijne oraz odwiedzać osoby w domach.

- Chcemy dzielić się czymś dobrym, bo zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jest to potrzebne w dzisiejszych niepewnych czasach. Dlatego jesteśmy otwarci na wszystkich ludzi i każdy, kto tylko zechce, może z nami niezobowiązująco porozmawiać - zaznaczył rzecznik Świadków Jehowy Ryszard Jabłoński w przekazanym komunikacie.

 

Zaznaczył, że "możliwość spotkania z ludźmi na żywo i rozmowy z nimi o pozytywnym przesłaniu z Pisma Świętego, każdemu Świadkowi Jehowy dają dużo radości".

Świadkowie Jehowy wznawiają publiczną działalność

Zapowiedział, że "Świadkowie Jehowy znów będą widoczni w najbardziej uczęszczanych miejscach, na placach, ulicach i dworcach małych i dużych miast".

 

- Dzięki temu będzie można bezpłatnie pobrać publikacje skierowane do różnych grup wiekowych i odpowiadające na życiowe pytania w tym m.in.: Jak zapewnić sobie bezpieczną przyszłość? czy - Jak radzić sobie ze stresem? Wiele z nich wyjaśnia też na podstawie Pisma Świętego takie kwestie, jak: kim jest Bóg?, dlaczego ludzie cierpią?, oraz dlaczego życie jest takie krótkie? - powiedział Jabłoński.

 

Poinformował, że Świadkowie Jehowy będą także prowadzić bezpłatne indywidualne kursy biblijne na żywo oraz odwiedzać te osoby, które zapraszają ich do swoich domów.

 

ZOBACZ: "Bądź odważny". Kongres Świadków Jehowy na stadionie Legii

 

Zaznaczył, że mimo iż przez ostatnie dwa lata publiczna działalność Świadków była ograniczona, to nie pozostawali oni bezczynni. - Docierali do ludzi listownie, telefonicznie i za pomocą innych zdalnych metod. Również wszystkie spotkania tej społeczności odbywały się bez zakłóceń dzięki temu, że korzystano z programów do wideokonferencji - powiedział Jabłoński.

 

Przekazał, że w kwietniu bieżącego roku spotkania zostały wznowione w formie hybrydowej, czyli jednocześnie z osobistym udziałem obecnych i za pośrednictwem wideokonferencji.

Świadkowie Jehowy w Polsce. Kim są?

Według Świadków Jehowy - w 239 krajach jest blisko 9 mln ich wyznawców, którzy należą do przeszło 119 tys. zborów.

 

W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią, co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą ok. 113 tys. wyznawców, w tym kilkuset niesłyszących.

pgo/ml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie