Zabrze. Bójka trzech mężczyzn. Zatrzymani użyli broni czarnoprochowej, siekiery i kija

Polska
Zabrze. Bójka trzech mężczyzn. Zatrzymani użyli broni czarnoprochowej, siekiery i kija
Polsat News, zdj. ilustracyjne
Postrzelony mężczyzna ma na obecną chwilę status pokrzywdzonego

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku ze strzelaniną i bójką, do której doszło w miniony weekend w Zabrzu (woj. śląskie). Jeden ze sprawców postrzelił innego mężczyznę w głowę z broni czarnoprochowej, podczas starcia używano także siekiery i kija bejsbolowego. Nagranie ze zdarzenia opublikowały lokalne media.

Trzej zatrzymani w tej sprawie mężczyźni wkrótce staną przed prokuratorem. Życiu ranionego w głowę nie grozi niebezpieczeństwo, w prowadzonym postępowaniu jest pokrzywdzonym.

 

Mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji powiedział w poniedziałek, że zgłoszenie o postrzeleniu mężczyzny przy ul. Nowodworskiej w dzielnicy Mikulczyce mundurowi otrzymali w sobotę po 19.

Siekiera i kij bejsbolowy

- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że pod ten adres przyjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał broń czarnoprochową, i kiedy mężczyźni wysiedli z auta, oddał strzał w kierunku mężczyzny, który był na podwórku - powiedział.

 

- Po oddaniu strzału doszło do regularnej bójki pomiędzy tymi dwoma mężczyznami, a innym mężczyzną, który przebywał pod tym adresem. W jej trakcie używano niebezpiecznych narzędzi, jak siekiera i kij bejsbolowy. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia odnieśli obrażenia. Została im udzielona pomoc medyczna - opisywał policjant.

 

ZOBACZ: Katowice. Bójka na autostradzie A4. Policja: za dużo adrenaliny

 

Raniony w głowę trafił do szpitala, jeszcze tego samego dnia został z niego wypisany. Jak mówią policjanci, miał sporo szczęścia – broń była załadowana śrutem, a nie kulą, dlatego nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

 

Nagranie bójki zamieścił w serwisie YouTube portal Zabrze112.pl.

 

Byli wcześniej notowani 

Pozostali uczestnicy zajścia zostali zatrzymani. Poza bronią użytą podczas bójki, w mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli także trzy inne sztuki broni czarnoprochowej, a także narkotyki.

 

Jak informuje policja cała czwórka to mieszkańcy Zabrza, wszyscy byli już wcześniej notowani za różnego rodzaju przestępstwa. Trzej zatrzymani mają jeszcze w poniedziałek usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

 

Postrzelony mężczyzna ma na obecną chwilę status pokrzywdzonego. Trwają przesłuchania świadków i gromadzenie innego materiału dowodowego.

laf/wka / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie