Wójt pojawił się na zakończeniu roku pod wpływem alkoholu. Ma usłyszeć zarzuty

Polska
Wójt pojawił się na zakończeniu roku pod wpływem alkoholu. Ma usłyszeć zarzuty
FLICKR/Marcin Polak
Badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila

Edmund Z. - wójt gminy Gostynin w woj. mazowieckim pojawił się na uroczystości zakończenia roku szkolnego pod wpływem alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajmuje się prokuratura. W sobotę mężczyzna ma usłyszeć zarzuty.

Jak poinformował PAP w sobotę mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w piątek do komendy wpłynęło zgłoszenie, że wójt Gostynina Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie sam też przyjechał do szkoły samochodem.

 

Policyjny patrol potwierdził ten fakt. Badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Do domu wójta wrzucono balony ze środkiem do odstraszania dzików

 

- Wójt został przewieziony na komendę, a następnie w toku wykonywanych czynności prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości - powiedział policjant. Dodał, że w sobotę wójt ma usłyszeć zarzuty.

 

Wójt Gminy Gostynin Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info wójt został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 prom. alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy.

jk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie