Lubelskie. Wyłowiono ciało 17-latka z zalewu w Zamościu. Poszukiwania trwały prawie dobę

Polska
Lubelskie. Wyłowiono ciało 17-latka z zalewu w Zamościu. Poszukiwania trwały prawie dobę
Policja Lubelska
Nad zalewem w Zamościu trwają poszukiwania nastolatka. Zdjęcie ilustracyjne

Nurkowie wyłowili ciało 17-latka z zalewu w Zamościu w sobotę wieczorem - dowiedział się Polsat News. Poszukiwania mieszkańca powiatu tomaszowskiego trwały niemal dobę. Wcześniej nad brzegiem spacerowicze znaleźli jego dokumenty i ubrania.

- Jak ustaliliśmy, rzeczy należą do 17-latka z powiatu tomaszowskiego. Natychmiast w nocy wszczęliśmy poszukiwania. Ustalamy również okoliczności zdarzenia i osoby, z którymi chłopak się wczoraj spotkał - przekazała wcześniej st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

W poszukiwania zaangażowani byli również strażacy i nurkowie z Lublina. Do poszukiwań wykorzystywany był policyjny dron.

 

ZOBACZ: Niemcy. Mężczyzna zginął, "surfując" na dachu pociągu w Berlinie

 

Ciało 17-latka zostało wyłowione ok. godz. 19:20 w sobotę.

Tragiczny początek wakacji na Lubelszczyźnie

W piątek w woj. lubelskim utonęły dwie osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało mężczyzny. Policja ustala tożsamość tego około 30-letniego mężczyzny - powiedział mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Z kolei w Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Według ustaleń trzech mężczyzn miało przebywać na plaży i w pewnym momencie poszli się kąpać w jeziorze.

 

ZOBACZ: Wypadek na jeziorze Tałty. Zginęła 8-latka. Sternik nie miał uprawnień

 

- Po chwili jeden z mężczyzn zobaczył, że jego kolega zanurzył się w wodzie i nie wypływa. Niestety, mimo udzielonej pomocy lekarz stwierdził zgon 46-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol - przekazał Karbowniczek.

 

W czerwcu na Lubelszczyźnie utonęło już sześć osób.

msm/jsd/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie