"To będzie produkt z narodową specyfiką". "Rosyjska Coca-cola" z... Matką Boską

Świat
"To będzie produkt z narodową specyfiką". "Rosyjska Coca-cola" z... Matką Boską
Mico59/Pixabay
Rosyjskie wydanie Coca coli

- To będzie produkt z narodową specyfiką - powiedział oligarcha Aleksandr Donskoj. Zapowiedział, że zamiennik Coca-Coli będzie nosił nazwę "Russkaja Kola" (Rosyjska Cola). To kolejny analog, który będzie miał za zadanie uzupełnić lukę po nałożonych na Rosję sankcjach.

Producent zapewnia, że napój ma być wytwarzany w Archangielsku z ziół, przypraw korzennych i jagód zbieranych w Kraju Ałtajskim. Aleksandr Donskoj, oligarcha i były mer Archangielska, mówi, że ta cola będzie smakiem maksymalnie zbliżona do amerykańskiego oryginału, ale z "narodową specyfiką". Pierwsza partia testowa ma pojawić się na półkach już latem.

 

 

- To będzie analog z narodowym kolorytem i patriotycznym wzornictwem - przekazał Donskoj. - Jestem przeciwko podróbkom, ale za jakościowymi analogami i alternatywami. Dlatego, biorąc za punkt wyjścia sprawdzoną Coca-Colę, tworzymy samodzielny, ekologicznie czysty, ojczysty napój z lokalnych składników i z rosyjskim charakterem - poinformował.

 

Na etykiecie napoju znajduje się ikona Matki Boskiej i napisy stylizowane na bukwicę - wczesną cyrylicę. Producent ogłosił konkurs na branding napoju. Zwycięzca ma otrzymać 100 000 rubli (8 350 złotych) i "pocałunek w policzek".

"Boski napój" do drinków z wódką

- To patriotyczne i ważne dla Rosjan. Wychodzę z założenia, że wszystko, co stworzył Bóg, jest boskie, a to jest boski napój. Jestem przekonany, że gdy przedstawiciele Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej go spróbują, spodoba im się - powiedział Aleksandr Donskoj.

 

- Rosjanie znów będą mieli z czym mieszać wódkę w drinkach - powiedział oligarcha. Dodał, że niepatriotyczne będzie mieszanie tego napoju z zagraniczną whisky.

 

ZOBACZ: Papież zażartował o whisky. "To prawdziwa woda święcona"


Russkaja Cola to kolejny produkt, który ma zastąpić znane i lubiane artykuły. Pojawiła się już restauracja "Wkusno - i toczka" ("Smacznie - i kropka"), która zajęła miejsce McDonald'sa.

 

mbl/pgo/Biełsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie