Słowacja. Fatalny błąd lekarzy. Usunęli pacjentowi zdrowe oko

Świat
Słowacja. Fatalny błąd lekarzy. Usunęli pacjentowi zdrowe oko
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay/sasint
Błąd słowackich lekarzy. Usunęli pacjentowi zdrowe oko, stracił wzrok

W Bratysławie pacjentowi przez pomyłkę usunięto zdrowe oko. W efekcie mężczyzna całkowicie stracił wzrok. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie, lekarka, która przeprowadziła operację nie pracuje już z pacjentami.

Do fatalnego w skutkach błędu lekarskiego doszło w klinice w dzielnicy Ružinov w Bratysławie. 

 

Lokalni dziennikarze podają, że lekarka ,która wykonywała operację jest cenioną specjalistką. Szpital twierdzi, że współpracuje z pacjentem i jego rodziną, aby zapewnić złagodzenie konsekwencji operacji. Władze kliniki podkreśliły, że nigdy wcześniej nie odnotowano podobnego incydentu.

Personel zostanie dodatkowo przeszkolony

Zapewniono, że personel został dodatkowo przeszkolony w zakresie opieki przedoperacyjnej. Rzeczniczka kliniki Eva Kliska powiedziała, że z uwagi na toczące się dochodzenie i delikatność sprawy, nie będzie komentować incydentu.

 

ZOBACZ: Wrocław. Auto wjechało w przystanek. Jedna osoba nie żyje

 

Skargę na postępowanie szpitala rozpatruje Urząd Nadzoru nad Opieką Zdrowotną. Nie bada postępowania konkretnego lekarza, ale całość stosowanej procedury. Na przedstawienie wniosków ma 9 miesięcy. Do czasu sprawy nie będzie także komentować słowackie Ministerstwo Zdrowia.

mst/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie