Wrocław. Auto wjechało w przystanek. Jedna osoba nie żyje

Polska
Wrocław. Auto wjechało w przystanek. Jedna osoba nie żyje
Polsat News
W wypadku zginął 74-letni mężczyzna

Jedna osoba zginęła na skutek wypadku, do którego doszło w czwartek rano we Wrocławiu. Na ul. Grabiszyńskiej zderzyły się dwa samochody osobowe, jeden z nich wjechał w przystanek tramwajowy. Droga jest zablokowana.

Jak poinformował  oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podkom. Wojciech Jabłoński, do wypadku doszło przed godz. 7 na skrzyżowaniu ul. Grabiszyńskiej z ul. Kolejową.

64-latek zginął na miejscu

- Dwa samochody przemieszczały się w stronę centrum miasta, lewym pasem poruszało się bwm, a prawym pasem audi. Kierowca audi wykonał manewr zmiany pasa ruchu na lewy, niestety nie zauważył, że tym samym pasem porusza się obok niego pojazd marki bmw. Doszło do zderzenia, po czym bwm zostało podbite przez krawężnik, który ogranicza wyspę przystankową. Stało się to tak nieszczęśliwie, że samochód koziołkował i wpadł na przystanek, na którym na tramwaj oczekiwał mężczyzna – przekazał.

 

ZOBACZ: Więckowy. Auto wjechało w przystanek. Zginął 40-latek

 

Dodał, że 64-latek poniósł śmierć na miejscu. Obaj kierowcy byli trzeźwi. - Nie zostali poszkodowani. Samochodem bmw kierował 22-latek, a pojazdem marki audi 67-latek – powiedział policjant.

 

Wideo: Wrocław. Auto wjechało w przystanek. Jedna osoba nie żyje

 

Droga w kierunku centrum zablokowana

Uszkodzony został także trzeci pojazd, który znajdował się przed samochodami, które uczestniczył w zdarzeniu.

 

Na miejscu pracują służby, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Po wypadku zablokowana jest droga w kierunku centrum. 

 

Kierowcy jeszcze przez najbliższe kilka godzin muszą liczyć się z utrudnieniami w miejscu wypadku. Jak poinformowała policja, droga od centrum w stronę Grabiszynka jest przejezdna, ruch w przeciwnym kierunku jest wstrzymany.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie