Rzecznik Episkopatu: KEP nie omawiała kwestii wchłonięcia archidiecezji lwowskiej

Świat
Rzecznik Episkopatu: KEP nie omawiała kwestii wchłonięcia archidiecezji lwowskiej
Flickr/ EpiskopatNews
Rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak

Rosyjskie służby przygotowują materiały mające pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony - powiedział rzecznik Komisji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak, odnosząc się do informacji Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, jakoby KEP omawiała kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej. Absurdalność tych informacja jest dosyć oczywista - dodał.

Według rzecznika KEP "rosyjskie służby przygotowują pewne materiały, która mają pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony".

 

- Wczoraj pojawiła się informacja Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, że centralny organ władzy Kościoła katolickiego w Polsce – Konferencja Episkopatu Polski – omawia kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie. Absurdalność tych informacji jest dosyć oczywista i trudno nawet to komentować - stwierdził ks. Leszek Gęsiak.

 

ZOBACZ: Niemcy. Ambasador Ukrainy: Przeproszę kanclerza Scholza. Nadal kocham Niemcy jako kraj

 

Jak zastrzegł, "Kościół także może się stać podmiotem gry politycznej związanej z interesami tej wojny".

"Dbajmy o tych, którzy cierpią"

- Dbajmy o interesy tych, którzy są w sposób szczególny tą wojną dotknięci, którzy cierpią: o ludziach, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu, do przymusowej emigracji. Prośmy, żeby Bóg i dobrzy ludzie ich wspierali - dodał ks. Gęsiak.

 

Zaapelował, by media podawały "tylko i wyłącznie prawdziwe informacje na temat tego konfliktu".

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie