Prognoza pogody na czwartek, 23 czerwca

Polska
Prognoza pogody na czwartek, 23 czerwca
pixabay/Hans
Pogoda: W czwartek ciepło i bezchmurnie w całym kraju. Temperatura będzie rosła

W czwartek w całym kraju ciepło i pogodnie, zapowiada się bezchmurne niebo i delikatny wiatr. - Na krańcach zachodnich spodziewamy się do 29 stopni Celsjusza – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Jak przekazała Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek od rana ma być dużo słońca i z godziny na godzinę będzie coraz cieplej.

Pogoda czwartek. Temperatura będzie rosła

Synoptyk IMGW zaznaczyła, że już ok. godz. 8 temperatura prognozowana na Pomorzu kształtować się będzie na poziomie 10-11 stopni Celsjusza. Do 14-15 stopni spodziewanych jest w centrum kraju. Na południowym zachodzie ma być nawet 16 stopni.

 

ZOBACZ: Leszno. "Diabełek pyłowy" na parkingu. Niecodzienne zjawisko przypomina tornado

 

- Stopniowo ta temperatura będzie rosła. I maksymalnie nad morzem spodziewanych jest ok. 20 stopni Celsjusza, chłodniej może być na Helu. W centrum prognozujemy do ok. 25-27 stopni. Najcieplej, do 29 stopni na krańcach zachodnich - Ziemi Lubuskiej i w województwie zachodniopomorskim. Na wschodzie, w Lublinie, Białymstoku spodziewamy się 24-25 stopni. Tam miejscami więcej chmur, ale takich niegroźnych kłaczków – powiedziała Łapińska.

 

Pogoda na weekend. Kolejne dni będą coraz cieplejsze

Dodała, że prognozy wskazują na to, że kolejne dni będą coraz cieplejsze.

 

W czwartek wiatr będzie słaby.

 

 

Niemal bezchmurnie zapowiada się także noc z czwartku na piątek. Tylko nad morzem i w regionach podgórskich, jak zaznaczyła Łapińska, mogą zdarzyć się drobne chmurki.

 

ZOBACZ: Początek astronomicznego lata. 21 czerwca to najdłuższy dzień roku

 

- Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich - Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie, do 17 stopni na zachodzie – w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej – przekazała synoptyk IMGW.

 

Wideo: Prognoza pogody - czwartek, 23 czerwca - rano

 

mst/pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie