Michał Wypij: Dziwię się, że Ścigaj zdecydowała się na dołączenie do koalicji, która szkodzi Polsce

Polska
Michał Wypij: Dziwię się, że Ścigaj zdecydowała się na dołączenie do koalicji, która szkodzi Polsce
Polsat News
Michał Wypij

- Dziwię się, że pani poseł Agnieszka Ścigaj, będąc tak długo w opozycji, zdecydowała się na dołączenie do tej koalicji, która ewidentnie szkodzi Polsce - powiedział w programie "Graffiti" Michał Wypij (Porozumienie). Agnieszka Ścigaj została w środę nowym ministrem ds. integracji społecznej.

- Pani Agnieszka Ścigaj zaprzeczyła wszystkiemu temu, co do tej pory mówiła, przyjmując tę posadę - skomentował Michał Wypij, odnosząc się do nominacji posłanki Ścigaj na stanowisko minister ds. integracji społecznej.

 

- Zaskoczyło mnie to, spodziewałem się czegoś więcej. Zresztą nie tylko mnie - dodał poseł.

 

ZOBACZ: Zmiany w rządzie. Błaszczak wicepremierem, Ścigaj i Hoffmann ministrami

 

- Nasz obóz miał być faktycznie obozem patriotycznym, otwartym na duże wyzwania, ale kierującym się interesem Polski - stwierdził Wypij. - Na wysokości wyborów kopertowych zobaczyliśmy, że najważniejszy był interes partii - dodał.

Michał Wypij: W PiS wolą kupić sobie posłów

Wiceprezes Porozumienia skomentował także odejście Jarosława Kaczyńskiego z rządu. - Osoba, która odpowiada za bezpieczeństwo Polski, w momencie, gdy toczy się wojna tuż obok naszych granic mówi, że ważniejsza jest dla niego partia - stwierdził.

 

WIDEO: Michał Wypij w "Graffiti"

 

 

- Dziwię się, że pani poseł, będąc tak długo w opozycji zdecydowała się na dołączenie do tej koalicji, która ewidentnie szkodzi Polsce - dodał, odnosząc się jeszcze raz do Agnieszki Ścigaj.

 

ZOBACZ: Marek Belka: Nie popełniłbym takich błędów jak Glapiński

 

- Paweł Kukiz w ostatnich dniach dosyć mocno podniósł chęć realizacji swoich postulatów, wyznaczając azymut czasowy na koniec wakacji, budując pewną presję, a wydaje mi się, że w PiS nie lubią takiej presji - powiedział Michał Wypij, w kontekście przyszłości współpracy Pawła Kukiza z obozem Zjednoczonej Prawicy.

 

Jak stwierdził, w PiS "wolą kupić sobie posłów". - Jeżeli ceną za przyłączenie się do obozu władzy jest funkcja ministerialna, to jak to nazwać? - pytał.

Michał Wypij o Polskim Ładzie

- Premier Morawiecki, na rozmowie ostatniej szansy w zeszłym roku, kiedy usłyszał zdecyowane veto z naszej strony, że nie przyłożymy ręki do podwyżki podatków i takiego chaosu podatkowego, który Prawo i Sprawiedliwość zafundowało Polakom, przystąpił razem z Jarosławem Kaczyńskim do rozbijania naszej partii, czyli podkupienia kilku posłów - stwierdził Michał Wypij, zapytany o dyskusję wokół Polskiego Ładu.

 

Dodał, że podczas tamtego spotkania Jarosław Gowin miał zapytać Mateusza Morawieckiego o to, czy nie zauważa, że inflacja rośnie i za chwilę może wymknąć się spod kontroli. - Premier Morawiecki odpowiedział, że do końca wakacji inflacja będzie zdławiona, a do końca roku o niej zapomnimy - powiedział Wypij.

 

- Dziś cały koszt walki z inflacją i drożyzną został przerzucony na polskie rodziny - dodał.

 

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

 

 

an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie